Hallitus retostelee

Ihan kuin työttömyysasteen putoaminen johtuis hallituksen päätöksistä :)
Työttömät hakevat pätkätöitä ja saavat näin "liiton päivät täyteen".
Näin saa paremmat kuukausitulot...ja valtio menettää rahaa...
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

työttömät eivät enää saa pitää liiton päiviä, koska on mentävä kuntouttavaan

Äänestä

Ja tätäkö ei tapahtunut edellisten hallitusten aikana?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pumppelipuu kirjoitti:

Ihan kuin työttömyysasteen putoaminen johtuis hallituksen päätöksistä :)
Työttömät hakevat pätkätöitä ja saavat näin "liiton päivät täyteen".
Näin saa paremmat kuukausitulot...ja valtio menettää rahaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu