Onko tietoa tai kokemuksia Megir merkkisistä kiinalaisista rannekelloista? Mallistossa on joitain hienon näköisiä malleja, tekisi mieli ostaa, mutta jos kello pysähtyykin ja lakkaa toimimasta heti kohta, niin menisi pari kymppiä hukkaan.
Esimerkiksi täällä
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-.html?spm=2114.search0103.0.0.671e3914qpIHTo&initiative_id=AS_20190309000318&site=glo&brandValueIds=201447737&g=y&CatId=200214007
Megir -kellot, kokemuksia?
25
1198
Vastaukset
- kinkikuraa
Mitäs kuvittelisit tuon hintaisten kellojen olevan?
- ostankiinasta
En perusta elämässä mitään muutakaan kuvitelmiin,vaan faktaan, kokemuksiin ja tietoon. Siispä en kellojenkaan ostamista. Siksi kysyinkin kokemuksia ja tietoa ko merkistä. Faktaa on se, että kiinalaiset ovat mm. kellojen valmistuksessa parantaneet laatua huimasti viimeisen 10 vuoden aikana.
- ihanUusiNäkökulmako
Valitettavasti hinta peilaa laatuun todella selvästi. Miksi myydä hyvää halvalla ja halvalla ei pysty kunnollista tekemään kannattavasti. Ihan uutta asiaako?
- vanhainkotiin.siitä
ihanUusiNäkökulmako kirjoitti:
Valitettavasti hinta peilaa laatuun todella selvästi. Miksi myydä hyvää halvalla ja halvalla ei pysty kunnollista tekemään kannattavasti. Ihan uutta asiaako?
Seli seli setämies
- kokemusOnViisautta
Älä elä luuloissa ja uskossa, vaan ole realisti. No ehkä opit kun kasvat ja kokemuksesi lisääntyy, eikä koulutuskaan olisi pahitteeksi.
- vaatehuoneensimo293429
ite ostaisin noita 5 jos joku sopiva malli löytyis sit vois heittää roskiin ja vaihtaa jos lakkais toimimasta
- KiinastaKajahtaa
Hyvälaatuisia kelloja ovat hintaansa nähden. Itsellä ollut n vuoden päivät. Hinta-laatusuhde erinomainen, parempi kuin millään muulla japanilaisella tai sveitsiläisellä kellomerkillä. Timex on seuraavaksi paras hinta-laatusuhteeltaan.
- yönNero
Juu, kun ostaa tarpeeksi halpaa rihkamaa ja se sattuu toimimaan hetken, niin se on loistava hintalaatusuhteeltaan. Mutta silti se on vain halpaa rihkamaa. Halpa kello voi tikittää useita vuosia, mutta se ei osoita laadusta mitään.
- ostinkiinasta
Todella hyvä kellomerkki ja itsellä ollut Megir jo pari vuotta käytössä, ei todellakaan ole mitään rihkamaa. Pätkii laadussa sveitsiläiset kellot mennen tullen.
- OnkoElämäsiTaakka
Prolopoika, mene metsään takaisin.
- MyösBenyarHyväKello
Samaa mieltä tästä merkistä. Mallisto on vieläpä tyylikäs. Paljon paremman näköisiäkin kuin esim. sveitsiläiset räpellykset. Noita voi ostaa esim aliexpress.com sivustolta. Suosittelen!
- KelloMies
Hinta/laatusuhde 7.2/5
Vahva suositus!
- laadukkaatkellot
Omistan mustalla kellotaululla varustetun neliskulmaisen Megirin. Kello on varsin tyylikäs ja massiivinen kuten asiaan kuuluu. Käyntitarkkuus on 3sek / 4viikkoa. Varsin hyvä suoritus Miyota-koneistolta.
- Anonyymi
Vahva suositus !
Yleensäkin jos Kiinasta tilaa kellon niin kannattaa unohtaa kaikki muutaman euron hintaiset tai ilmaiset kellot. Ne ovat täyttä rihkamaa.
Jos hinta pyörii parin kympin paikkeilla tai enemmän niin ovat jo hintaansa nähden yleensä tosi laadukkaita ja pysyvät hyvin ajassa, vaikkei uskoisi.
Itsellä pari Megiriä ollut jo pidemmän aikaa ja toimivat hienosti :)- Anonyymi
Hihii, juupa juu!
- Anonyymi
hyvä kellomerkki, mutta ei niin kestävä kuin prologue.
- Anonyymi
Ja toinen ahdistusviesti, hienoa.
- Anonyymi
Heitä vesilintua
- Anonyymi
2019 ketju ja noin upea jutun sitten kirjoitit.
- Anonyymi
https://www.aliexpress.com/item/1005008308419935.html
Tyylikäs kello, Patekmainen muotokieli ja taulu. Ei ole kallis!- Anonyymi
Niin hieno kello, että pistettiin tilaukseen pikatoimituksella. Tilatkaa muutkin
- Anonyymi
Vain todellinen idiootti tilaa tuollaisia kellolta näyttäviä leluja Kiinasta. Tuollainen pitäisi kieltää lailla, sillä meillä on liikaa tyhmiä ihmisiä jotka astuvat paskaiseen ansaan kun halvalla saa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vain todellinen idiootti tilaa tuollaisia kellolta näyttäviä leluja Kiinasta. Tuollainen pitäisi kieltää lailla, sillä meillä on liikaa tyhmiä ihmisiä jotka astuvat paskaiseen ansaan kun halvalla saa.
Sinäkin olet tyhmä, että uskoit kaiken
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinäkin olet tyhmä, että uskoit kaiken
Pitäähän ihmiseen luottaa jos tarina on uskottava, mutten kaikki menettää arvonsa ja voimme vain vittuilla toisillemme ilman aihetta ja syytä.
- Anonyymi
Juuh. Olen omistanut Megirin ja toisenkin kinkin, Ligen. Kiinalaista ripulia, aivan paskalaatuisia kuten odottaa sopii.
Otin noista opiksi ja nykyisin kelloni maksavat vähintään satoja, ei kymppejä. Pysyy viisarit ja napitkin kyljessä kiinni sekä rannekkeet ehjinä.
Temuttakaa ja aliexperseilkää ihan rauhassa vitun köyhät.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708