vai oliko rinteen masinoima salaliitto kun kaikkein epäpätevin mihin
tahansa virkaan kiuru, sdp, todellakin.. nyt hahmottuu.. oli tuon
sote ryhmä JOHTAJA !
miten tuomm. sairaa näköienn punkero eukko voi siinä istua?? ja taustalla varmasti tämä
hirvittävä sairaan näkönen rinne??
loistavaa, halusivat tuhota sipilä hallituksen !
tahansa virkaan kiuru, sdp, todellakin.. nyt hahmottuu.. oli tuon
sote ryhmä JOHTAJA !
miten tuomm. sairaa näköienn punkero eukko voi siinä istua?? ja taustalla varmasti tämä
hirvittävä sairaan näkönen rinne??
loistavaa, halusivat tuhota sipilä hallituksen !
Vastaukset 10
Vanhimmat
Antti Rinteen puolue ottaa ohjeensa Hakaniemen veroparatiisibunkkerista
AY:n hoivabisnesomistukset tunnetaan huonommin kuin VVO-Lumo-Koijaamon
Kokoomuspersun horinaa.
Lapintielle ja Kiurulle sekä joillekin muille valiokuntien demari-, vasuri- ja persujäsenille pitäisi presidentin myöntää ilman muuta tämän vuoden Itsenäisyyspäiväksi korkeat kunniaristit Isänmaan hyväksi tehdystä työstä näinä vaaran vuosina. Onneksi porvarien bisnes-sotesta saatiin erävoitto, ja auttakoon Luoja ettei sama paska ole ensi hallituskaudella taas edessä. Olisi käsittämätöntä että kansa tilaisi enää samaa lisää.
Porvarit ajavat maailman kalleinta USA-mallia terveydenhuoltoon.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15584033/porvarit-ajavat-maailman-kalleinta-usa-mallia-terveydenhuoltoon-
Myös laupeudentyötä tekevälle Heikki Hutstille korkein kunniaristi Isänmaallisesta toiminnasta Suomen köyhien nälkäisten hyväksi leipäjonotoiminnallaan.
Ulkoa ohjatuilta maatamme alas ajavilta pettureilta sen sijaan prenikat pois rinnuksilta ja valtakunnanoikeuteen isänmaan ja kansan vastaisesta toiminnasta.
Heikki Hurstille jonka nimen näppäinvirhepaholainen halusi antikristillisesti sotkea.
Jännää miten ulkonäköseikat ja makeimmat kuteet on aina kokpansseille asiaa ja Isänmaan sekä kansan etua tärkeämpää.
Sipilän hallitusohjelman päätavoite oli työttömyden poisto ja
Tuloerojen leikkaaminen johon kaikki lupautuivat. Toisin toimittiin , verovarat annettiin pörssiyhtiöiden johtajien optioihin. Mitään ei ole tehty työpaikkojen eteen, tosin vastikkeetonta yritystukea lisätty. Tuloerot kasvaneet.
Et tälläinen pääministeri on keskustan malli
Mitä työttömyyden alentumista se on että yli 400.000 Kelan ja TE-toimistojen työtäntä työnhakijaa on ollut porvarihallituksen Aktivointimallin voimaantulon alusta asti aktivointitoimissa tarkastelujaksosta toiseen, ja niiden määrä tuossa joukossa vain kasvaa jotka eivät täytä aktivointiehtoa, ja joiden työttömyysturvaa porvarihallitus leikkaa.
Mikäli Aktivointimalli tehoaisi ja loisi oikeaa työtä, sen piirissä olevien määrä vähenisi. Sen sijaan määrä pysyy aktivointimallin 65 päivän tarkastelujaksosta toiseen samana, joka kertoo että työttömien työnhakijoiden määrä ei vähene vaan on ja pysyy yli 400.000 hengen. Vai kuvitteleeko joku että työllistyneet työntekijät ovat edelleen Kelan ja TE-keskusten Aktivointimallin toimenpiteissä? Oletko sinä työläisenä?
Porvarihallituksen Aktivointimalli on siis tempputyöllistämistoimintaa ja tilastokikkailua, jolla kaunistellaan työttömyys- ja työllisyyslukuja eduskuntavaalityökaluna, ja joka pitäisi porvarihallituksen bisnes-soten tapaan lopettaa heti. Kansalaisaloitteella jo hyvin suuri määrä allekirjoittaneita halusi lopettaa kikkailun ja työttömien kepittämisen, mutta porvarihallitus tarvitsee tempputilastoja Nairu-konseptinsa jättirakennetyöttömyyden kaunistelemiseksi.
Otti vielä kunnian suhdannetaantuman ohittaneen talouden noususta, vaikka työläisiin kohdistuneet kikytoimet hidastivat talouskasvua kotimaan kysynnän ja ostovoiman rampauttamisen kautta siitä mitä se olisi voinut olla ilman haittapolitiikkaa.
Työttömyys- ja työllisyystilastotkin ovat manipuloituja, kun Aktivointimallin aktivointitoimilla on piilotettu yli 400 000 työttömästä työnhakijasta suuri osa kokoomuksen omien eturyhmien rahastamille työttömien valmennuskursseille eli tempputyöllistämistoimintaan. Veronmaksaja maksaa, eikä työtön hyödy mitään. Mutta, ah! näyttää työttömyys- ja työllisyysastetilastoissa niin hyvältä.
MOT: Suomi maksaa työttömien valmennuksista 26 miljoonaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15534838/mot-suomi-maksaa-tyottomien-valmennuksista-26-miljoonaa
Ps. Samat firmat hoitavat myös mamujen kotouttamiskurssitoimintaa, eli pakolaisbisnestä veronmaksajien laskuun.
Äänestä Kokoomusta ja Kepua niin samaa p-skaa luvassa myös jatkossa.