Ollaan seurusteltu nyt jotain 3 kuukautta. Joskus vielä tapailuvaiheessa ennen kuin olimme sopineet varsinaisesta seurustelusta, mutta jolloin olimme jo kuitenkin todella paljon tekemisissä, nykyinen tyttöystäväni oli yötä erään toisen tyypin luona. Tuona kyseisenä iltanakin olimme todella paljon yhteydessä. Illan kulusta ja viesteistä kuitenkin aloin epäileen, että yöpyminen ei ollut pelkkä kaverillinen yöpyminen. Hän vakuutteli silloin, että mitään ei ollut tapahtunut ja että voin olla huoletta. Häntä myös ärsytti se, että en luottanut häneen. Olimme tuolloin myös sopineet jo aiemmin, että hän tulee seuraavana päivänä pidemmäksi aikaa mun luo. Painoin silloin ajatukseni alas ja ajattelin, että ihastus ja rakkaus sai mut ajattelemaan pahinta. Juttelimme asian läpi ja annoin olla. Tapahtuma unohtui ja jäi pois.
Nyt viikonloppuna sitten tyttöystävä halusi puhdistaa omaatuntoaan ja kertoi, että tuona kyseisenä viikonloppuna asiat ei ihan mennytkään niin kuin hän oli sanonut vaan niinkuin olin epäillyt ja pelännyt. Yritin olla asiassa fiksu ja ajatella, että menneet on menneitä ja että emmehän me edes virallisesti seurustelleet silloin. Asia aaltoili mielessäni. Välillä sitä en edes miettinyt ja jos se oli mielessä niin pystyin suhtautuun siihen neutraalisti ja jollai tapaa hyväksyvästi. Välillä sitten taas se oli mielessä todella vahvasti ja aiheuttaa suurta pettymystä ja jotain inhon tapaista tyttöystävääni kohtaan. Ollaan juteltu asiasta tyttöystävän kanssa muutamia kertoja. Hän vakuuttelee, että tuon tapauksen jälkeen ei tapahtunut enää mitään ja ettei hän enää tekisi niin. Ja uskon häntä. En epäile, että hän vielä menisi mitään tuollaista tekemään. Silti tuo tapaus häiritsee mielessä välillä tosi paljonkin. Miten tässä pitäisi edetä?
Seksi muiden kanssa juuri ennen suhteen alkua
7
189
Vastaukset
- sopeutumista
Kysy häneltä kuinka hän hyvittää sinulle valehtelun? Itse tapahtunutta ei saa muutettua muuksi joten sen kanssa pitää elää. Jos hänen mielestään ei ole tarvetta millekään hyvitykselle, kertoo se, että hän aikoo edelleen antaa muillekin mahdollisuuden.
- vähänesimtack
Ja mitenkähän sinä -sopeutumista- hyvittäisit kyseisen valehtelun?
Pitääkö naisen antaa pimpsaa nyt vaikka viis kertaa päivässä jos ap niin haluaa?
Vai pitääkö sen suostua esim. seksissä johonkin sellaiseen hommaan josta se itse ei tykkää ja jota se ei haluu?
Vai maksaako se aloittajalle tonnin tai kaksi vai kymppitonnin rahassa siitä että ap unohtaa jutun?
Tekeekö nainen kuukauden ajan kaikki kotityöt, vai miten sä aattelit, että asia on hyvitetty? - se.kyky
Mielikuvitusta puuttuu, jos ei itse keksi. Sanat eli anteeksipyyntö kuitenkin on niin halpaa, etten itse sellaista pelkästään noteeraa.
- Toteanpahanvain
Kannattaa varmaan todeta kumppanille, ettei jatkossa pysty täysin luottamaan toiseen, koska tietää hänen pystyvän valehteluun. Niinhän asia onkin.. Aika näyttää palautuuko täydellinen luottamus toiseen.
- Naseva_nisäkäs
Se noiden miesten kanssa kuten leipomisesssa, suolaa ja sokeria pitäis olla tasapainossa. Jos toista lisää niin toistakin pitää lisätä.
- seOlisilloin
Vuosia sitten itselläni oli samanlainen tilanne. Seurustelimme noin 3 kk, kun mies sanoi että hänellä on vähän huono omatunto ja hän haluaa kertoa minulle ettei ole ollut täysin rehellinen. Aloittaessaan seurustelun kanssani, hän oli kuukautta myöhemmin tutustunut ravintolassa yksinhuoltajanaiseen. Koska heillä oli sama harvinainen uskonto, mies oli lupautunut järjestämään lapselle uskonnonopetuksen. Ravintolasta oli päädytty "keskustelemaan "naisen kotiin ja siitä sitten oli asiat edenneet rakasteluun. Mies kertoi asian hymyillen kuin siinä ei olisi mitään ollut. Oli helpottanut kun oli kertonut asian julki. Kuukauden asia oli mielessäni, sitten tein ratkaisuni. Ero. En pystynyt luottamaan häneen enää, eikä tehtyä ei saanut enää tekemättömäksi .
- pienetasiatsenvoirikkoa
Jos ei voi luottaa toiseen, niin se vain syö suhdetta jatkuvasti ja sua itseäsi myös. Oman itsensä vuoksi ei kannata jäädä suhteeseen, jos joutuu kyseenalaistamaan luottamustaan toista osapuolta kohtaan jatkuvasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen533296Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään692990Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,682674Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621348Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041278Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?141180Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1051051- 411026
- 411010
- 80991