Ollaan seurusteltu nyt jotain 3 kuukautta. Joskus vielä tapailuvaiheessa ennen kuin olimme sopineet varsinaisesta seurustelusta, mutta jolloin olimme jo kuitenkin todella paljon tekemisissä, nykyinen tyttöystäväni oli yötä erään toisen tyypin luona. Tuona kyseisenä iltanakin olimme todella paljon yhteydessä. Illan kulusta ja viesteistä kuitenkin aloin epäileen, että yöpyminen ei ollut pelkkä kaverillinen yöpyminen. Hän vakuutteli silloin, että mitään ei ollut tapahtunut ja että voin olla huoletta. Häntä myös ärsytti se, että en luottanut häneen. Olimme tuolloin myös sopineet jo aiemmin, että hän tulee seuraavana päivänä pidemmäksi aikaa mun luo. Painoin silloin ajatukseni alas ja ajattelin, että ihastus ja rakkaus sai mut ajattelemaan pahinta. Juttelimme asian läpi ja annoin olla. Tapahtuma unohtui ja jäi pois.
Nyt viikonloppuna sitten tyttöystävä halusi puhdistaa omaatuntoaan ja kertoi, että tuona kyseisenä viikonloppuna asiat ei ihan mennytkään niin kuin hän oli sanonut vaan niinkuin olin epäillyt ja pelännyt. Yritin olla asiassa fiksu ja ajatella, että menneet on menneitä ja että emmehän me edes virallisesti seurustelleet silloin. Asia aaltoili mielessäni. Välillä sitä en edes miettinyt ja jos se oli mielessä niin pystyin suhtautuun siihen neutraalisti ja jollai tapaa hyväksyvästi. Välillä sitten taas se oli mielessä todella vahvasti ja aiheuttaa suurta pettymystä ja jotain inhon tapaista tyttöystävääni kohtaan. Ollaan juteltu asiasta tyttöystävän kanssa muutamia kertoja. Hän vakuuttelee, että tuon tapauksen jälkeen ei tapahtunut enää mitään ja ettei hän enää tekisi niin. Ja uskon häntä. En epäile, että hän vielä menisi mitään tuollaista tekemään. Silti tuo tapaus häiritsee mielessä välillä tosi paljonkin. Miten tässä pitäisi edetä?
Seksi muiden kanssa juuri ennen suhteen alkua
7
148
Vastaukset
- sopeutumista
Kysy häneltä kuinka hän hyvittää sinulle valehtelun? Itse tapahtunutta ei saa muutettua muuksi joten sen kanssa pitää elää. Jos hänen mielestään ei ole tarvetta millekään hyvitykselle, kertoo se, että hän aikoo edelleen antaa muillekin mahdollisuuden.
- vähänesimtack
Ja mitenkähän sinä -sopeutumista- hyvittäisit kyseisen valehtelun?
Pitääkö naisen antaa pimpsaa nyt vaikka viis kertaa päivässä jos ap niin haluaa?
Vai pitääkö sen suostua esim. seksissä johonkin sellaiseen hommaan josta se itse ei tykkää ja jota se ei haluu?
Vai maksaako se aloittajalle tonnin tai kaksi vai kymppitonnin rahassa siitä että ap unohtaa jutun?
Tekeekö nainen kuukauden ajan kaikki kotityöt, vai miten sä aattelit, että asia on hyvitetty? - se.kyky
Mielikuvitusta puuttuu, jos ei itse keksi. Sanat eli anteeksipyyntö kuitenkin on niin halpaa, etten itse sellaista pelkästään noteeraa.
- Toteanpahanvain
Kannattaa varmaan todeta kumppanille, ettei jatkossa pysty täysin luottamaan toiseen, koska tietää hänen pystyvän valehteluun. Niinhän asia onkin.. Aika näyttää palautuuko täydellinen luottamus toiseen.
- Naseva_nisäkäs
Se noiden miesten kanssa kuten leipomisesssa, suolaa ja sokeria pitäis olla tasapainossa. Jos toista lisää niin toistakin pitää lisätä.
- seOlisilloin
Vuosia sitten itselläni oli samanlainen tilanne. Seurustelimme noin 3 kk, kun mies sanoi että hänellä on vähän huono omatunto ja hän haluaa kertoa minulle ettei ole ollut täysin rehellinen. Aloittaessaan seurustelun kanssani, hän oli kuukautta myöhemmin tutustunut ravintolassa yksinhuoltajanaiseen. Koska heillä oli sama harvinainen uskonto, mies oli lupautunut järjestämään lapselle uskonnonopetuksen. Ravintolasta oli päädytty "keskustelemaan "naisen kotiin ja siitä sitten oli asiat edenneet rakasteluun. Mies kertoi asian hymyillen kuin siinä ei olisi mitään ollut. Oli helpottanut kun oli kertonut asian julki. Kuukauden asia oli mielessäni, sitten tein ratkaisuni. Ero. En pystynyt luottamaan häneen enää, eikä tehtyä ei saanut enää tekemättömäksi .
- pienetasiatsenvoirikkoa
Jos ei voi luottaa toiseen, niin se vain syö suhdetta jatkuvasti ja sua itseäsi myös. Oman itsensä vuoksi ei kannata jäädä suhteeseen, jos joutuu kyseenalaistamaan luottamustaan toista osapuolta kohtaan jatkuvasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293315- 1201331
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu101265- 711028
- 581021
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1871006olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26957Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38921Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.66900Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹78855