Keski-Suomen pelleoikeus vapautti terroristin.

"Mies kävi kiinni bussikuskiin ja huusi ”Allahu akbar!” Oikeus vapautti syytetyn, ja valtio voi joutua korvaamaan jopa kymppitonnin."

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8c2237fe-3bd4-4695-bc3a-6fcce474c04d

--------------------

Ei ole ensimmäinen kerta, kun tämä kaikkien oikeuksien irvikuva toimii järjenvastaisesti!
TÄMÄN "KÄRÄJÄOIKEUDEN" PÄÄTTÄJIEN NIMET ESIIN!!!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomen laki on täysi vitsi joka ei saa edes rattijuoppoja kuriin....Saati terroristejä....taitaa oikeudessa olla sipilän sukua töissä......pääasia vaan että matubisnes voi hyvin jotta kokkarit tienaa....

Äänestä

Ei ole Allahin mielestä järjenvastainen. Ja Allah kyllä tietää.

Äänestä

Oikeuslaitos on melko kokonaan pelletuomarien miehittämä.
Naurattaa, millä vimmalla oikeusasteet kumoavat toistensa päätöksiä.

Äänestä
  • Se ei naurata millä vimmalla näihin näennäistuomioihin upotetaan rahaa.
    Kun kyseessä on varaton, kielitaidoton, jopa potentiaalinen terroristi, ei kustannuksia lasketa.
    Suomi tarjoaa parastaan; tulkkipalvekua, lainopillista avustusta ja kulttuurishokkiin kotouttavaa terapiaa. Jokainen jalat maassa oleva tietää miten heikko ennuste on sillä että nämä "rangaistukset" muuttaisivat tuomittua.
    Todellisuudessa nekin vain vain ovat antamassa signaalia miten hampaaton yhteiskuntamme on kun siihen yhdistetään täysin vieraan kultuurin omaavaa ainesta.
    Suomalainen yhteiskunta on rakennettu suomalaisiin tarpeisiin ja nyt siihen tungetaan "kylään tullut maailma". Se on kuin pidettäisiin villatakkia suojana puukonpistoilta.

    Äänestä

eiköpähän käsky käynyt ylempää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MUSLIMINLUTKUTTAJAT kirjoitti:

"Mies kävi kiinni bussikuskiin ja huusi ”Allahu akbar!” Oikeus vapautti syytetyn, ja valtio voi joutua korvaamaan jopa kymppitonnin."

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8c2237fe-3bd4-4695-bc3a-6fcce474c04d

--------------------

Ei ole ensimmäinen kerta, kun tämä kaikkien oikeuksien irvikuva toimii järjenvastaisesti!
TÄMÄN "KÄRÄJÄOIKEUDEN" PÄÄTTÄJIEN NIMET ESIIN!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu