Onhan Soinillakin vaimo

Ja uskon, että aika iso osa palstamiehistä on fyysisesti paremmassa kunnossa kuin Soini. Aika moni täällä on muistaakseni sanonut käyvänsä esim. säännöllisesti salilla.

Soinin vaimo ei muutenkaan ole ihan "mikä tahansa", vaan lääkäri. Lääkäritason naisella varmasti riittäisi ottajia muitakin...

Yrittäkää siis nyt miettiä päässänne, mikä tekee vaikkapa teistä "toivottomia tapauksia" naisten silmissä, kun ei Soinistakaan tee? Ja lääkäritason naisella on statusta ja palkkatasoa jo omasta takaa niin paljon, ettei sellaisen tarvitse naida miestä "statuksen" tai "resurssien" takia.

7

297

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herätys

      Palstaätmien status saattaa olla vähän alhaisempi.

      • Mutta kyllä lääkärinstatus on "tavallisen" (siis sellaista joka ei ole esim. pääministeri, presidentti tai vastaava) kansanedustajan statusta korkeampi kuitenkin, ja silti kyseinen nainen ei ole ottanut miestä kenestäkään lääkärikollegastaan vaan valinnut Soinin sen sijaan.

        Tässä Soini itse summaa asian:

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000879315.html

        "Viimeinkin tajusin, että ulottuvillani oli hyvä nainen, Tiina Lajunen, joka osoitti minua kohtaan aitoa tunnetta ja mielenkiintoa ja jolle ei merkinnyt, että olin menettänyt asemani ja työni."


      • palstalutka kirjoitti:

        Mutta kyllä lääkärinstatus on "tavallisen" (siis sellaista joka ei ole esim. pääministeri, presidentti tai vastaava) kansanedustajan statusta korkeampi kuitenkin, ja silti kyseinen nainen ei ole ottanut miestä kenestäkään lääkärikollegastaan vaan valinnut Soinin sen sijaan.

        Tässä Soini itse summaa asian:

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000879315.html

        "Viimeinkin tajusin, että ulottuvillani oli hyvä nainen, Tiina Lajunen, joka osoitti minua kohtaan aitoa tunnetta ja mielenkiintoa ja jolle ei merkinnyt, että olin menettänyt asemani ja työni."

        Juu, hyvän asian otit puheeksi. Tuon kun moni tajuaisi, niin ei tarttisi kihistä kiukuissaan kotona yksin. kattelisi sen ihmisen jolla on sydän paikallaan ja rakastaa ihmistä ihmisen eikä rahan ja aseman vuoksi.

        Jumalauta kun niitä ihmisiäkin kerran on!


    • Kurppa-nainen

      Soini on fiksu mies osaa keskustella ja sellainen mies saa naisen helposti. Palstan ätmit ei osaa keskustella eivätkä ole missään ammatissa, eivät saa töitä eivätkä ole fiksuja joten eivät saa naisia.

    • huumorin.kukka

      Palstamiehet eivät osaa naurattaa naista sutkautuksin

      • Sutkautusten oppiminen ei ole kovin vaikeeta....


    • Raha-on-kemia

      Pitää olla rikas ytmi jotta saa naisen. Heti kun tienaa 6000 tonnia kk niin saatte varmasti naisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3930
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      189
      3195
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2986
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      70
      2570
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      368
      2310
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      173
      1977
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1595
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      33
      1515
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1408
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1382
    Aihe