Ja uskon, että aika iso osa palstamiehistä on fyysisesti paremmassa kunnossa kuin Soini. Aika moni täällä on muistaakseni sanonut käyvänsä esim. säännöllisesti salilla.
Soinin vaimo ei muutenkaan ole ihan "mikä tahansa", vaan lääkäri. Lääkäritason naisella varmasti riittäisi ottajia muitakin...
Yrittäkää siis nyt miettiä päässänne, mikä tekee vaikkapa teistä "toivottomia tapauksia" naisten silmissä, kun ei Soinistakaan tee? Ja lääkäritason naisella on statusta ja palkkatasoa jo omasta takaa niin paljon, ettei sellaisen tarvitse naida miestä "statuksen" tai "resurssien" takia.
Onhan Soinillakin vaimo
7
323
Vastaukset
- herätys
Palstaätmien status saattaa olla vähän alhaisempi.
Mutta kyllä lääkärinstatus on "tavallisen" (siis sellaista joka ei ole esim. pääministeri, presidentti tai vastaava) kansanedustajan statusta korkeampi kuitenkin, ja silti kyseinen nainen ei ole ottanut miestä kenestäkään lääkärikollegastaan vaan valinnut Soinin sen sijaan.
Tässä Soini itse summaa asian:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000879315.html
"Viimeinkin tajusin, että ulottuvillani oli hyvä nainen, Tiina Lajunen, joka osoitti minua kohtaan aitoa tunnetta ja mielenkiintoa ja jolle ei merkinnyt, että olin menettänyt asemani ja työni."palstalutka kirjoitti:
Mutta kyllä lääkärinstatus on "tavallisen" (siis sellaista joka ei ole esim. pääministeri, presidentti tai vastaava) kansanedustajan statusta korkeampi kuitenkin, ja silti kyseinen nainen ei ole ottanut miestä kenestäkään lääkärikollegastaan vaan valinnut Soinin sen sijaan.
Tässä Soini itse summaa asian:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000879315.html
"Viimeinkin tajusin, että ulottuvillani oli hyvä nainen, Tiina Lajunen, joka osoitti minua kohtaan aitoa tunnetta ja mielenkiintoa ja jolle ei merkinnyt, että olin menettänyt asemani ja työni."Juu, hyvän asian otit puheeksi. Tuon kun moni tajuaisi, niin ei tarttisi kihistä kiukuissaan kotona yksin. kattelisi sen ihmisen jolla on sydän paikallaan ja rakastaa ihmistä ihmisen eikä rahan ja aseman vuoksi.
Jumalauta kun niitä ihmisiäkin kerran on!
- Kurppa-nainen
Soini on fiksu mies osaa keskustella ja sellainen mies saa naisen helposti. Palstan ätmit ei osaa keskustella eivätkä ole missään ammatissa, eivät saa töitä eivätkä ole fiksuja joten eivät saa naisia.
- huumorin.kukka
Palstamiehet eivät osaa naurattaa naista sutkautuksin
- Raha-on-kemia
Pitää olla rikas ytmi jotta saa naisen. Heti kun tienaa 6000 tonnia kk niin saatte varmasti naisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a647254Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�2376122Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,774579Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K1083812Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut672976Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii742966Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1202636SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het332103Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan621947Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2561857
