Finlandia talo valaistiin terrori-iskun vuoksi siniseksi.
Isis terroristien leikkaamat 50 jesidinaisten irtopäätä ei aiheuttanut mitään reaktiota, itse kai olivat seksiorjiksi haikailleet, kun ei heitä muisteta.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006036893.html
https://www.express.co.uk/news/world/1091794/isis-syria-sas-troops-baghuz-yazidi-sex-slaves-beheaded
Isis terroristien leikkaamat 50 jesidinaisten irtopäätä ei aiheuttanut mitään reaktiota, itse kai olivat seksiorjiksi haikailleet, kun ei heitä muisteta.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006036893.html
https://www.express.co.uk/news/world/1091794/isis-syria-sas-troops-baghuz-yazidi-sex-slaves-beheaded
Vastaukset 9
Vanhimmat
Finlandiatalo valaistiin eilisen tapahtuman kunniaksi.
Aivan. Hyvä teksti.
Mutta muistakaa, että massamedian varsinainen tarkoitus on saada ihmiset luulemaan, että "viattomat muslimit" ovat "pahojen rasistien" uhreja. Muslimit tietysti itse kiirehtivät tätä harhaoppia aktiivisesti levittämään ja pitämään yllä.
Äskein isku on seurausta siitä, mitä muslimit ovat ensin tehneet meille muille ja isku olisi voitu vältää siten, että vasemmisto ei olisi koskaan muslimeita eli siis islamia maahan edes koskaan tuonut.
Totuus on täysin päinvastainen. Koko muu maailma - siis me kaikki muut - olemme muslimeiden uhreja. Näin on ollut jo 1400 vuotta.
Tiedoksi että valkoterroristi ei tappanut ihmisiä Suomessa vaan Uudessa-Seelannissa.
Ei ole kyse terrorismista vaan takaisin antamisesta. Kyseessähän oli kostoisku. Ei siis terrorismista.
Muslimit aloittivat.
Hullujen perustelut ovat vain kalenterinkäyttökysymys: Kun liikkuu tarpeeksi kauas taaksepäin, aina löytyy joku tapahtuma syyksi oman teon mielivaltaisuudelle.
Jos tuo olisi tapahtunut suomessa ja terroristi olisi sanonut syyksi ilmastonmuutoksen, niin kävelisi nyt vapaalla jalalla.
Enemmän tässä sympatiaa saa ne ihmiset ja kansakunnat, jotka joutuvat jatkuvasti islam-terroristien uhreiksi. Jos jollakin siinä palaa päreet ja lähtee kostamaan, niin voi sanoa, että sitä saa mitä tilaa.
Ei pidä luulla että almu se ois koska entistä velkaa vain maksamme pois , laulussakin sanotaan ja tähän se myös sopii .
Yksistään Ranskassa, jossa elää huomattava muslimiväestö, muslimitaustaiset murhaajat on murhanneet 261 ei-muslimia kuluneen neljän vuoden aikana. Tämä tekee vuositasolla noin 66 islamilaisittain motivoidun murhan uhria. Ranskalaisilla on täten kymmenkertainen mahdollisuus tulla muslimin murhaamaksi muihin ei-muslimimaihin verrattuna.
Kun verrataan kristityn asemaa muslimimaassa, muuttuu tilasto jäätäväksi. Kristittyjen vainoja seuraava Open Doors -järjestö on nimennyt ainakin 4.305 kristittyä nimeltä, jotka on murhattu jossakin muslimimaassa pelkästään vuoden 2018 kuluessa. Kyseessä on vain jäävuoren huippu.
Väestöön suhteutettuna kristityn mahdollisuudet tulla muslimin murhaamaksi islamilaisessa maassa on noin 1:70.000.
Uuden-Seelannin tapaus, jossa australialaismies väitetysti tappoi 51 muslimia jihadistihautomossa Uudessa Seelannissa, on sangen järkyttävä ja raskaasti tuomittava. Raskaasti tuomittavaa on myös valhemedian harjoittama lumeuutisointi, joka hypettää yksittäistapauksia ja kieltäytyy uutisoimasta kristittyjen kokemasta arkipäivästä islamilaisissa maissa.