Ja sitten olen vapaa, vapaa rakastamaan ihmistä, jota olen rakastanut jo 15 vuotta! Ja mikä parasta, hänkin on nyt vapaa. Joko viimeinkin koittaisi se meidän kokonaan yhteinen aikamme?
Vieläpienihetki
6
139
Vastaukset
- pettäjätsopiiyhteen
Siitä vaan ja onnea.
- Todellinenystävyys
Eipä ole kyse pettämisestä, päinvastoin molemmat ovat kunnioittaneet toistensa suhdetta ja pysyneet omiensa kanssa ja pysyneet ns. Kaveriasteella olemalla kuitenkin enemmän tai vähemmän yhteydessä vuosien varrella.
- pettäjätsopiiyhteen
Todellinenystävyys kirjoitti:
Eipä ole kyse pettämisestä, päinvastoin molemmat ovat kunnioittaneet toistensa suhdetta ja pysyneet omiensa kanssa ja pysyneet ns. Kaveriasteella olemalla kuitenkin enemmän tai vähemmän yhteydessä vuosien varrella.
jaa, kuka mitenkin asian näkee. Sanot rakastaneesi jotain toista jo 15 vuotta parisuhteesi rinnalla. Kyllä se minusta aikamoista pettämistä on. Kyseinen tunne olisi kuulunut sinun puolisollesi, ei kenellekään muulle. Jokainen elää oman moraalinsa mukaan.
Itseltäni tuollainen ei onnistuisi.
- Utelias_
Kenelle sinä rakkauttasi osoitat? Miehelle vai naiselle? Toivottavasti saatte toisenne, hyvän ja kauniin elämän yhdessä.
- RakkaudellaJT
Kiitos! Sitä toivon minäkin.
- ikuinenvalehtelija
Olet 15 vuotta elänyt valheessa ja aina vain sama jatkuu. tiedätpähän ainakin sen mitä kadut kuolinvuoteellasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843492
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1851383- 771377
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401060Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310962- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835