Kävin tänään syömässä sushia ja kiinalaista. Ravintolan kassalla oli töissä

ihana filippiini tai thaikkutyttönen 🤗

Hymyili kauniisti, sanoi "kiitos hei" sellaisillekin junteille asiakkaille joka lähtivät sanomatta mitään, oli olemukseltaan hillitty ja ulkonäöltään normaalipainoinen.

Kaupan kassalla sitten olikin joku 150kg suomalainen sotanorsu joka oli pessyt hiuksensa viimeksi ehkä viime viikonloppuna.
1457
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ai sä olet se "jalkasienionvaarallinen" .

No eipä siinä sitten.

Ja tuskin muuten noissa paikoissa mitään filippiiniläisiä on ..Eiköhän ne ole nimenomaan kiinalaisia, thaikkuja yms. muita aasialaisia.

1Äänestä
  • Unohti laittaa ruksin..

    HAH!

    1Äänestä

  • Kuitenkin terävä arvio ja syvälle viiltävän todenmukainen huomio myös tuosta suomalaisesta kassahenkilöstä.

    Sillä näinhän se asia just onkin.

    Äänestä

Juu, eihän se nykyään ole mitenkään niin erikoista että myös miehet toimivat kaupankassoina.

1Äänestä

Sinä taidat olla nimimerkki "jalkasienionvaarallinen".

Ei, et siksi, etteikö palstalla joku muukin mies voisi tykätä aasialaisista. Vaan siksi, että kirjoitustyylisi heitä koskien on hyvin samanlainen (esim. sama hymiö lopussa, että jalkasieni on viimeviikkojen aikana tehnyt paljon tälläisiä aloituksia).

Äänestä
Aloittaja

En ole se joka noita thaityttö-aloituksia tehtailee, mutta matkin häntä hieman.

Ja kyllä siinä kaupan kassalla ihan nainen istui. Varmaankin 🤔

1Äänestä
  • Niin siinä sä olet just ihan oikeassa, että eipä sieltä läskin alta näe sitä kauneutta:))))

    Äänestä

  • Elä yritä. Paljastat aina itsesi 🤣

    Äänestä

Mutta vakavasti puhuen, oletko ollut tosissasi noissa itsetuhoisuus jutuissasi?

Äänestä
  • Älä nyt kaivele niitä ikäviä juttuja esille kun periksellä on pidempi tolkullinen jakso menossa.
    Emmehän halua taas lukea juttuja, missä hän on joutunut psykoosin valtaan?

    Äänestä

  • annetaankoolla kirjoitti:

    Älä nyt kaivele niitä ikäviä juttuja esille kun periksellä on pidempi tolkullinen jakso menossa.
    Emmehän halua taas lukea juttuja, missä hän on joutunut psykoosin valtaan?

    En yritä mitenkään vittuilla, ihan vaan huoleni ilmaisen. Eikä sillä ole mitään väliä miten mieluista jollekkin on lukea niitä juttuja. Periksen hyvinvointi on paljon tärkeämpää.

    Äänestä

Aloittaja

Nimimerkille Vihertäjä: En oikeasti ole ennen kirjoittanut tän tyylisiä aloituksia, mutta tänään kun kävin syömässä sushia ja kiinalaista ruokaa, ravintolan kassalla oli oikeasti töissä nuori nätti aasialainen nainen. Niinpä päätin hieman hämätä ja ikään kuin tehdä parodiaa noista thaikkutyttönen aloituksista 😄

Enkä mä tietääkseni ole puhunut mitään itsetuhoisia juttuja. Mulla on kuitenkin rahaa säästötilillä, oma firma, hyväkuntoinen ruosteeton auto, iso omistusasunto, kavereita vapaa-ajalla jne. niin miksi mä itselleni jotain tekisin?

1Äänestä

Joku muukin tykkää Filippiini ja Thaityttösistä....

Äänestä

Aito ja alkuperäinen jalkasieni osaa varmaan hyvin samaistua aloitukseen 🙂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peris234 kirjoitti:

ihana filippiini tai thaikkutyttönen 🤗

Hymyili kauniisti, sanoi "kiitos hei" sellaisillekin junteille asiakkaille joka lähtivät sanomatta mitään, oli olemukseltaan hillitty ja ulkonäöltään normaalipainoinen.

Kaupan kassalla sitten olikin joku 150kg suomalainen sotanorsu joka oli pessyt hiuksensa viimeksi ehkä viime viikonloppuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu