Kävin tänään syömässä sushia ja kiinalaista. Ravintolan kassalla oli töissä

ihana filippiini tai thaikkutyttönen 🤗

Hymyili kauniisti, sanoi "kiitos hei" sellaisillekin junteille asiakkaille joka lähtivät sanomatta mitään, oli olemukseltaan hillitty ja ulkonäöltään normaalipainoinen.

Kaupan kassalla sitten olikin joku 150kg suomalainen sotanorsu joka oli pessyt hiuksensa viimeksi ehkä viime viikonloppuna.

14

54

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pihallatipunen

      Ai sä olet se "jalkasienionvaarallinen" .

      No eipä siinä sitten.

      Ja tuskin muuten noissa paikoissa mitään filippiiniläisiä on ..Eiköhän ne ole nimenomaan kiinalaisia, thaikkuja yms. muita aasialaisia.

      • Unohti laittaa ruksin..

        HAH!


      • Tosi.juttuja

        Kuitenkin terävä arvio ja syvälle viiltävän todenmukainen huomio myös tuosta suomalaisesta kassahenkilöstä.

        Sillä näinhän se asia just onkin.


    • Juu, eihän se nykyään ole mitenkään niin erikoista että myös miehet toimivat kaupankassoina.

    • Sinä taidat olla nimimerkki "jalkasienionvaarallinen".

      Ei, et siksi, etteikö palstalla joku muukin mies voisi tykätä aasialaisista. Vaan siksi, että kirjoitustyylisi heitä koskien on hyvin samanlainen (esim. sama hymiö lopussa, että jalkasieni on viimeviikkojen aikana tehnyt paljon tälläisiä aloituksia).

    • En ole se joka noita thaityttö-aloituksia tehtailee, mutta matkin häntä hieman.

      Ja kyllä siinä kaupan kassalla ihan nainen istui. Varmaankin 🤔

      • Tosi.juttuja

        Niin siinä sä olet just ihan oikeassa, että eipä sieltä läskin alta näe sitä kauneutta:))))


      • Elä yritä. Paljastat aina itsesi 🤣


    • Mutta vakavasti puhuen, oletko ollut tosissasi noissa itsetuhoisuus jutuissasi?

      • annetaankoolla

        Älä nyt kaivele niitä ikäviä juttuja esille kun periksellä on pidempi tolkullinen jakso menossa.
        Emmehän halua taas lukea juttuja, missä hän on joutunut psykoosin valtaan?


      • annetaankoolla kirjoitti:

        Älä nyt kaivele niitä ikäviä juttuja esille kun periksellä on pidempi tolkullinen jakso menossa.
        Emmehän halua taas lukea juttuja, missä hän on joutunut psykoosin valtaan?

        En yritä mitenkään vittuilla, ihan vaan huoleni ilmaisen. Eikä sillä ole mitään väliä miten mieluista jollekkin on lukea niitä juttuja. Periksen hyvinvointi on paljon tärkeämpää.


    • Nimimerkille Vihertäjä: En oikeasti ole ennen kirjoittanut tän tyylisiä aloituksia, mutta tänään kun kävin syömässä sushia ja kiinalaista ruokaa, ravintolan kassalla oli oikeasti töissä nuori nätti aasialainen nainen. Niinpä päätin hieman hämätä ja ikään kuin tehdä parodiaa noista thaikkutyttönen aloituksista 😄

      Enkä mä tietääkseni ole puhunut mitään itsetuhoisia juttuja. Mulla on kuitenkin rahaa säästötilillä, oma firma, hyväkuntoinen ruosteeton auto, iso omistusasunto, kavereita vapaa-ajalla jne. niin miksi mä itselleni jotain tekisin?

    • jalkasienionvaarallinen

      Joku muukin tykkää Filippiini ja Thaityttösistä....

    • Cfhknv

      Aito ja alkuperäinen jalkasieni osaa varmaan hyvin samaistua aloitukseen 🙂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2179
    2. 121
      1465
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      336
      1270
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1190
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      65
      1185
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1181
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1159
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1109
    9. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      99
      978
    10. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      977
    Aihe