Kokoomuksen vaalimainoksia vilisee kaikkialla

Nato ja kuviteltu venäjäuhka on nyt nostettu mediassa korostetusti esille ja kaikki pyritään valjastamaan Kokoomuksen asian ajamiseen, van turha on toiveesa, takkiin tulee.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Tuo Putin Venäjän solvaus on kyllä vedetty tappiin, joka ainoa päivä eritasoista solvausta kaikista medioista.
Tämän huomaa helposti ja sitten palstalla pari 'ammatti istuskelijaa' toistavat näitä työkseen, kysyä sopii, nostavatko nämä pari kaverusta palstan tasoa?

Äänestä
  • Kuka on se toinen sinun lisäksesi?

    1Äänestä

  • EiTaidaNostaa kirjoitti:

    Kuka on se toinen sinun lisäksesi?

    No sehän tietysti tuon bostipeikon ainoa kaveri ... ts. irvistelevä peilikuva, siellä märstisessä vessansa peilissä. ;-)

    IMHO.

    1Äänestä

Kokoomuksen propagandamylly toimii täydellä teholla,upseerien NATO intoilu,maailman onnellisin kansa,Venäjä uhka jne.

Äänestä
  • Upserien Nato-kannatus on laskenut edellisestä kyselystä.
    YK:n onnellisuustutkimus on täysin oma asiansa.
    Venäjän uhkan analysointi on aina tarpeen.

    Millään noista ei ole yhteyttä kokoomuksen vaalikampanjaan.
    Paha tappio uhkaa kokoomusta.
    Orpo on hallituksen erottua täysin eksyksissä ja yritää ratsastaa pormestari Vapaavuoren hevosella.

    1Äänestä

  • Lykkäät-pötyä kirjoitti:

    Upserien Nato-kannatus on laskenut edellisestä kyselystä.
    YK:n onnellisuustutkimus on täysin oma asiansa.
    Venäjän uhkan analysointi on aina tarpeen.

    Millään noista ei ole yhteyttä kokoomuksen vaalikampanjaan.
    Paha tappio uhkaa kokoomusta.
    Orpo on hallituksen erottua täysin eksyksissä ja yritää ratsastaa pormestari Vapaavuoren hevosella.

    En todellakaan lykkää pötyä.Kokoomuksen propaganda tuottaa ed. disinformaatiota.Samaa mieltä ollaan Kokoomus on oppositiossa vaalien jälkeeen.

    Äänestä

  • Maailman onnellisin kansahan on vasemmiston ansiota. Sen takia Suomea pidetään jenkkilässä sosialistisena maana.

    Äänestä

Upseeri ja herrasmies ei NATOa kannata.

Äänestä
  • Ilman muuta kannattaa! Toinen olen ja toinen pyrin olemaan!

    1Äänestä

Helppo on piiloutua toisten selän taa, riittää kun upseeri saa nostettua palkkaa kivasta työstä.

Äänestä

Venäjänuhka EI OLE kuviteltu!

Venäjä EDELLEEN miehittää laittomasti osaa Ukrainasta.

1Äänestä
  • "Venäjä EDELLEEN miehittää laittomasti osaa Ukrainasta"

    Voi kamala, onpa irviä synti
    Montako maata jenkit miehittää?

    Äänestä

  • Ei ainoatakaan. Tukikohta ei ole = miehitys.

    1Äänestä

Odinin soturi yritti lyödä sinisten natomainosta.

Äänestä
  • Odonin soturit on Venäjän Tiltujen miekka ja kilpi? Perustettu suojaamaan Tiltuja?

    1Äänestä

  • Siniset kuuluu länsimaiseen arvoyhteisöön. Turunen jopa loikkasi Kokoomukseen.

    Äänestä

Ei ihme! Jos aika riittää niin hakkaavat myös demarit!

Äänestä

Kokoomus ratsastaa vanhentuneilla arvoilla. Kypäräpinen lihava pappi symbolisoi Kari Suomalaisen piirroksissa Kokoomusta.

Onneksi Suomen vaaleissa on vielä valinnanvapaus.

Äänestä

Orpo tekee tänään Bibit ja jatkaa seuraavat neljä vuotta vanhusten hoivan valinnan vapautta.

Äänestä

Jännästi ainakin meillä päin sekoomuksen ja kepuloisien vaalimainoksia laitettu todella vastuuttomasti, ensinnäkin se, että ne näkyy katsojille, ja toisekseen valtateiden varsille jossa 100km/h tuntinopeus, aikasmoista liikenteen vaarantamista, jos erehtyy noitä pällejä katsomaan ja kiroamaan alimpaan helvetiin.

1Äänestä
  • LOLz ....

    Kuulin tapauksesta, jossa vaalimainosten ilmestyttyä ... Sippilälle oli taiteiltu Aatu-kampaus ja viikset, sekä viereen oli piirretty puolen metrin mittainen fjonga. ;-)

    Laitonta, mutta sinällään hauska mielipiteen ilmaisu.

    IMHO.

    1Äänestä

Oon kyllä ihmetelly, ettei noita vaalimainoksia ole missään ammuttu värikuula asein. Niin paljon hyviä maalitauluja kaikkialla, että siitä vaan hanttarin puolta ampumaan, ja toinen ajelee. Sitten heittää toisen kierroksen, ja laskee pisteet, keskelle otsaa osunut on tietysti 10 pisteen arvoinen.

1Äänestä

Kampanja saattaa tuotta kolmannen tilan. Ile - vanha pervo meni taas läpi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


galluppimaakarit kirjoitti:

Nato ja kuviteltu venäjäuhka on nyt nostettu mediassa korostetusti esille ja kaikki pyritään valjastamaan Kokoomuksen asian ajamiseen, van turha on toiveesa, takkiin tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu