Totuuden ääni. Asiallisesti ja rakentavasti kansalaiskeskustelu, foorumi.
Jossa vain Laillisen / kaikille Luvallisen, kaikkia kohtaan Totuuteen perustuvan Oikeuden mukaiset, viestit, aloitukset / keskustelut, sekä asialliset rakentavat kysymykset hyväksytään aloitus aiheiksi.
Varmaankin tällaiseen olisi mahdollista saada myös EU rahoitustakin, mutta kuuluisi kyllä rahoittaa kansankunnan vero rahoilla. Koska tälläinen asiallinen ja rakentava kesksutelufoorumi olisi kaikille hyväksi.
Valtavan paljon parempi kuin kansanradio. Jossa vain yhtenä päivänä viikosta, muutama sanomansa kuulumaan kansakunnan laajuisesti.
Tällä suomi24 foorumeilla se asiallinen ja rakentava, kaikille hyväksi puolen asioista ja kysymyksista keskustelu ei ole mahdollista. Ylläpidon mielivaltaisuudenkaan tähden mutta on mösikin valtavasti ihan asiattomia, vain pahaksi puolesta viestejä ja keskusteluja, sekoittamassa Oikeasti hyviäkin aiheita.
Olisi jo korkea aikaa saada kasakunnallisen...
Herättelevä
1
125
Vastaukset
- Hghfftuiku
Kenen totuus?
Ei puolueetonta ääntä ole olemassa tässä maailmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014366Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771320