Kaikki nauroi YouTube videoo jossa Katainen kertoo että Suomi tarvitsee vuosikymmenessä 1,8 miljoonaa maahanmuuttajaa. Nyt Eläketurvakeskus on laskenut Hesarin pyynnöstä, että Suomi tarvitsee 30 000 maahanmuuttajaa vuosittain jolloin suomen väkiluku on 6,1 miljoonaa. Kyse on eläkejärjestelmämme kestävyydestä. Lopputulema oli, että joka neljännen suomalaisen pitäisi tuolloin olla ulkomailla syntynyt, ja sieltä Suomeen muuttanut.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006043787.html
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006043787.html
Vastaukset 21
Vanhimmat
No kertokaapa mistä noille 1,4 miljoonalle löytyy tuottavaa työtä josta veroja kertyy ? Ei ole sitä
" Tuottavaa työtä tukien ja avustusten nostaminen Kelalta ". Nämä oleskelijat helvettiin Suomesta. Että silleen.
Työperäisten maahanmuuttajien pitäisi muuttaa maasta silloin, kun he tulevat eläkeikään, muutoin he eläkeläisinä jäävät yheiskunnan eläteiksi, sillä. täyteen eläkkeeseen edellytetään 40 vuoden työuraa.
Suurin syy pieniin eläkkeisiin jo nyt on se, että vaaditut työvuodet eivät ole täyttyneet.
No se todellinen eläkepommi alkoi latautua, kun noin 1990 alkoi lappaa Suomeen noita oleskelijoita loisimaan Suomen Sosiaaliturvan kustannuksella. Että silleen.
Luuletko ettei eläkkeitä makseta ulkomaille? Meinaatko että on byvä kun tuhlaa eläkkeensä muualla kuin Suomessa?
Ja+tuosta+1,4+miljoonasta+99,9+%+tulee+tänne+loisimaan+ja+kuluttamaan+vielä+lisää+yhteiskuntamme+voimavaroja.+Onhan+tämä+nähty+Afrikasta+ja+Lähi-Idästä+tulevasta+porukasta.
Utopiaa ja kaaosta luvassa Suomi kaatuu herrojen ahneuteen?
Valloittaa jo valtion velkarahat.
Maahanuuttobisnekset ovat jo muilla.
Näissä meidän ns.poliitikoissa ihmetyttää kaikista eniten se, että kukaan ei ole koskaan neuvonut näitä miettimään hetkeäkään sitä mitä suustaan ulos päästävät ja näin ollen sieltä tulee täysin itsekritiiköntä unelmahöttöä, jolla ei ole mitään realisista mahdollisuutta koskaan toteutua. Tuon matumäärä elättämiseen ei nimittäin suomalaisia riitä ja kuka sen bisneksen sen jälkeen kustantaa?
No kun kataisesta on kyse, on tietenkin itsestään selvää, etteivät matemaattiset taidot edes riitä sitä käsittelemään, kouluttautunut enemmänkin iskiasvaivaisen pönkittämiseen.
https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s
noin 10 vuotta sitten....
Katainen ja muut vastaavat ovat jurttaryssänmulatteja ja N1c matusiitoksia itsekin. Niitä 'itäisiä' ihmiskunnan taakkoja, joita ei missään tapauksessa pitäisi päästää mihinkään vastuuasemaan (vastuu aina muilla) ainakaan Euroopassa. Samataustaisia mulatteja kutee Venäjälläkin ja meno on sen mukaista. Eurooppalaisten euripidien täytyy itse ottaa ohjat eikä antaa vähä-älyisten mongoloidisiitosten yms. selitellä mitä sattuu. Että silleen.
Eläkejärjestelmä on luotu parhaiden veljien etuja varten. Suomalaiset on liian pieni kansa elättämään eliittinsä pystyyn.
Demokratiassa eläkeläisille on täysin mahdollista maksaa yhtäläinen eläke menneisiin ansioihin katsomatta, mutta Suomi on toista maata etujärjestödiktatuurina. Kyse on tulonjaosta, ei rahan kokonaismäärästä tai työnkijöiden määrästä.
Eläketurvakeskus TROLLAA.
Eliitti ei vieläkään käsitä Suomi ei kykene kilpailemaan halpamaiden kanssa jo sijaintinsa takia nyt vouhotetaan ilmastosta joten ainoa järkevä ilmastoteko on sulkea rajat ja tehostaa toimintaa vähentämällä turhia menoja järkevästi?
No Suomen koko liikenneverkko rappeutuu ja mitä pitkin meinataan teollisuuden tuotteet saada maailmalle myytäväksi ? Kehitysapurahat Suomen teiden ja ratojen kunnostukseen eikä väestöräjähdyksen tukemiseen. Että silleen.
Puhut vähän mutta asiaa?
Hottentottia sitten vaan tänne ja HETI!
Huonolta näyttää tavoitteen saavuttaminen, kun vihreä sisäministeri laittoi Suomen rajat kiinni.
Paskat_laittoi vaan matujen rajanylitykset ovat loppuneet muiden maiden suljettua omat rajat ja nyt rasvanaama Ohisalo yrittää kerätä pisteitä.
Nimenomaan Ohisalo ne rajat laittoi kiinni. Ei pääse esimerkiksi ruotsalaiset Suomeen, mutta suomalaiset pääsevät ulkomaille.
2015 pääministeri Sipilä asunnollaan houkutteli ja sisäministeri orpo päästi 33 000 muslimia Suomeen.
Lammaspaimenille löytyy huonosti töitä. Menkööt kotiinsa.