Vituksi menee Iso-Britannien ero eeuusta.

Tyhmä May, olisi antanu vaan kovan brexitin tulla. Nyt tulee uudet brexit-vaalit, britannialaiset aivopestään äänestämään vastaan, britannia joutuu maksamaan satojen miljardien vuosimaksut jotka valuu välimeren maihin, ranskalaiset ja saksalaiset määräävät lait ja hallitsematon maahanmuutto jatkuu ja kasvaa.
1259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

EU hulluus jatkuu ja liittovaltiokehitys jatkuu. Kiitos Britit!

Äänestä

Jos uudet vaalit tulee briteille ...se on lopunalkua demokratialle .Vaalit on ollut ja tulos on tullut siellä ja sitten on tuo porukka ,jolle demokratia ei kelpaa .
Se saattaa tarttua muihinkin maihin ......se on ilkeä bakteeri .

Äänestä
  • Mistä aloittaja on saanut tuollaista tietoa?Linkki tai en usko ikinä!

    Äänestä

  • "linkki linkki", katto nyt pöllökustaa uutisia.

    Äänestä

  • Niinpä. Asian pitää olla selvä, koska brexitin kansa on halunnut demokraattisesti äänestämällä.
    Meni uskottavuus demokratiaan nyt. Toivotaan, että brexit toteutuu tai ei hyvä heilu.

    Äänestä

  • RobertKinty kirjoitti:

    Niinpä. Asian pitää olla selvä, koska brexitin kansa on halunnut demokraattisesti äänestämällä.
    Meni uskottavuus demokratiaan nyt. Toivotaan, että brexit toteutuu tai ei hyvä heilu.

    Eivätkä mielenosoitukset Briteissä ole mitään verrattavissa Suomen vastaaviin. Ovat siellä aika rajuja juttuja.

    Äänestä

Ajattelen, että brittien ero EU:sta on tarpeellinen ja voimaannuttava lähtölaukaus epäonnistuneen liittouman hajoamiselle. Britit eivät jäisi yksin EU:n ulkopuolelle EU:n kiusattavaksi, vaan pikkuhiljaa kaikki olisivat jättäneet Ranskan ja Saksan keskenään yhteiseen pöytään keskustelemaan. Ranskalaisekin olisivat lähteneet siitä lopulta, ei ehkä hallinnon aloitteesta, mutta kansan.

Äänestä
  • Hyvä huomio. Nyt vaan pitää pitää yllä tavallisille kansalaisillekkin selvänä tämä EU:n järjettömyys, johon suomikin maksaa joka vuosi lähes miljardin.

    Toivottavasti järki voittaa saarivaltiossa ja siitä lähtee EU:n mureneminen.

    Äänestä

Eu liittovaltiosysteemi täytyy kaikin keinoin estää ,mutta löyhä yhteistoiminta ,jossa jokaisen maan identiteetti on järkkymätön kelpaisi varmasti monelle .
Monet maat on verellä vapautettu maailmansodissa ja siksi turha edes yrittää liittovaltiota .
Eu on surkea systeemi ,joka joutaa minun puolesta kaataa ja äkkiä .Suomelle riittää vientituotteita aina ilman eu lypsylehmää.

Äänestä

EU on tarpeellinen sekä sisämarkkinoina että valtablokkina.
Jälkimmäinen tarkoittaa että Euroopankin ääni kuuluu USA:n, venäjän ja Kiinan seurassa

Tyhmiäkö norjalaiset? Per capita maksavat enemmän kuin suomalaiset jäseneduista

Britannia maksaa jo nyt joka viikko miljardin populistien tyhmyydestä

Äänestä
  • Hah, eurooppa on ollut jo vuosikymmeniä amerikkalaisten silmissä vanha kyvytön mies, nouseva kiina pitää eurooppaa marginaalialueena jolle indokiinalaiseen tapaan kuitenkin edes hymyillään.

    Se että suomalaiset maksaa tästä järjettömyydestä, vaikka rahat pitäisi käyttää suomalaisten hyväksi, on täyttä hulluutta!

    Äänestä

Eu on surkea jätesankko ja melko vaatimattomila lahjoilla oleva porukka pyörittää sitä .
Edelleen olen seurannut tuota fiasko keskustelua brittien osalta ja todella suuri asia jos tuo vauhko porukka saa demokraattisen äänestyksen tallattua jalkoihin .Se ei todella ole pikkujuttu.Siitä voi kehittyä maailmanlaajuinen pommi muihin länsimaihin.....kun yhdessä maassa saa apinalauma kaduilla vaadittua niin ,miksei muualla.
Toivon ,että vaalitulos briteissä pysyy kunniassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomierooneeuusta kirjoitti:

Tyhmä May, olisi antanu vaan kovan brexitin tulla. Nyt tulee uudet brexit-vaalit, britannialaiset aivopestään äänestämään vastaan, britannia joutuu maksamaan satojen miljardien vuosimaksut jotka valuu välimeren maihin, ranskalaiset ja saksalaiset määräävät lait ja hallitsematon maahanmuutto jatkuu ja kasvaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu