Satu Kyrö (Oulu)

NM--

Onko kenelläkään kokemuksia Satu Kyrön tekemistä ripsienpidennyksistä Oulussa?

Minulla on huonoja kokemuksia eli ripsienpidennykset irtosivat tuppoina ja korjailujen jälkeen minulla ei ollut enää omia ripsiä eli kaikki ripset repeytyivät yksitellen irti. Satu korjasi irronneita ripsiä kutsumalla sitä "siltaamiseksi" eli paikkaamalla koloja laittamalla useamman pidennyksen yhteen ripseen. Luulin, ettei syy ole tekijässä, vaan minun ohuissa ripsissä.

Pahinta oli kuitenkin se, että Satu suostutteli minut hankkimaan 300 euron "kausikortin", jolla voin käydä vapaasti puolen vuoden ajan ripsihuolloissa. En ehtinyt käyttämään sitä, kun Satu muutti Espanjaan, enkä saanut koskaan rahojani takaisin. Tein rikosilmoituksen, koska kyse taisi olla pelkästään matkarahojen keräämisestä eli huijauksesta.

Mietityttää, että onkohan meitä muitakin rahansa menettäneitä?

11

1107

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ON TOKI

      • Anonyymi

        Kiinnostaisi kuulla lisää?


    • Anonyymi

      Näyttää nykyään löytyvän afrikkalaisen miehen kainalosta nimellä Satu Panneh.

    • Anonyymi

      Täällä myös yksi rahansa menettänyt! Sekä ripsien.. Saitko koskaan rahoja takaisin kun teit rikosilmoituksen?

    • Anonyymi

      Pummaa nykyisin Gambiassa. Velkaa joka suuntaan.

    • Anonyymi

      Tämä nainen huijannut jo vuosia monessa asiassa. Pahinta tässä on se ettei näe itsessä mitään väärää. Velkaa joka suuntaa, kannattaa tehä rikosilmoitus vaikkei rahoja koskaan saisikaan. Muutti Suomesta Espanjaan mutta tais käydä espanjakin ahtaaksi joten majailee tällä hetkellä Gambiassa, ukot vaihtuu siellä yhtä tiheään kuin alushousut 😄 Kuka järkevä äiti ihminen jättää lapsensa ja muuttaa kauas pois! Eiköhän tämäkin nainen vielä tule kohtaamaan tekonsa!!

      • Anonyymi

        Tuskin enään koskaan palaa suomeen rajalla kytät vastassa jos TULEE suomeen


      • Anonyymi

        Moi,
        Saisiko enemmän tietoja,jos mahdollista?
        Olimme ystäviä aikoinaan ja aiheutti velkaa...lapsia jäi useampi Suomeen, sitä olen ihmetellyt. Viimeksi ollut tekemisissä 2010.


      • Anonyymi

        Profiilin on lukinnut..olisi mielenkiintoista kuulla onko täällä muitakin ketä on huijannut?


    • Anonyymi

      Satu kuuluisi vankilaan
      Poliisi yrittänyt kiinni saada nmr saanu yhtäkkiä numero vaihtuu pyhelin on rikki ihan oma ongelma että on hankkimut ongelmia

    • Anonyymi

      Ei oo kokemusta ripsistä, mutta on tosiaan mulle velkaa satoja euroja, olimme aikoinaan kavereita..
      Eipä kuulunut rahoja takaisin, ja välit katkesivat.
      Löysin sattumalta tämän viestiketjun.
      On näköjään muillekin velkaa...kurja juttu, toivottavasti sait rahat takaisin.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      88
      1368
    2. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      68
      1126
    3. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      951
    4. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      160
      832
    5. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      66
      685
    6. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      102
      625
    7. Oothan sä erilainen mies

      Kaikintavoin. Ikävä kyllä en tunnistanut sitä seikkaa aikoja sitten, ja nyt olen armottoman rakastunut. Olen vaan ❤️
      Ikävä
      37
      606
    8. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      79
      598
    9. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      53
      573
    10. kaikkea sitä onkin tullut

      valehdeltua 🤣🤣🤣🤣🤣 ja nainen uskoo kaiken 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      77
      568
    Aihe