Mikä saa ihmisen hankkimaan itseensä tatuoinnin? Voihan tatuointia väittää sen olevan koriste, mutta aidosti olisi kiva kuulla mikä on se perimmäinen syy tatuoituttaa itsensä? Tuskin kukaan haluaa ehdointahdoin näyttää pelottavalta.
Tatuointiin ajavat voimat
8
150
Vastaukset
- DeepitAamuMietteet
Itsellä ei ole, mutta on suunnitelmissa. Ja ei siksi että siinä olisi joku syvällinen merkitys tms, vaan siksi että koen sen kaunistavan kehoani. Se on pieni pala taidetta iholla joka tietysti kuluu ja varmaan venyykin ajan kanssa, mutta joka kuitenkin on itselle tapa ehkä ilmaista tai näyttää itsestään jotain mitä ei muuten pysty näyttämään.
- SSkinner
Jos tatuoinnit pelottaa, kannattaa mennä takaisin lastentarhaan!
- Neulaaja
Jokaisella on oma lähtökohta leiman ottamiseen. Yleensä asiakkaalle kuvan visuaalista ilmettä tärkeämpi on asiasisältö ja sanoma jonka haluaa tuoda itsestään muille näkyviin. Osa taas tykkää tatuointien ulkonäöstä ja alamaailman kansa hakee uskottavuutta vihatatuoinnellaan. Suhteellisen harva haluaa maksaa kivusta ollakseen pelottava, sitä kun pystyy olemaan ihan ilmaisiksikin.
- kaunisolisetatu
Isäni hankki aikanaan siksi, että siitä olisi mahdollista ehkä vielä tunnistaa, jos olisi käynyt liian köpösti.
- NostaaArvostusta
Se on siistii mennä baariin näyttämään tatuointeja. Baareissa on aina sellaisia henkilöitä, jotka niitä arvostavat. Tatuoinnin kanssa saa baareissa ihailevia katseita!
- Anonyymi
En oo koskaan kuullu tyhmää syytä ottaa tatuointia. Nyt olen.
- Anonyymi
Mikä saa ihmisen värjäämään hiuksiaan tai ottamaan korvakorut? Eiköhän näihin kysymyksiin ole kaikkiin sama, mutta yksilökohtaisesti vaihteleva vastaus.
- Anonyymi
Kaikki tuollainen huomion kerjääminen on hirveen idioottimaista.
Ihminen ei tarvitse vähääkään teennäisyyksiä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161