Hyvää viikonloppua.

Tänään on hieno aurinkoinen päivä ja lämmintäkin luvattu. Tilaisuus tulee niin menkäähän ulos ihmettelemään. :)

Selasin vanhoja kuvia ja löysin tällaisen helmen: https://i.imgur.com/7bwjYWT.jpg

Voisikin ottaa puhelimen mukaan tällä kertaa ja ottaa pari keväistä kuvaa. Haastan muitakin menemään jonnekkin mieluisaan paikkaan rentoutumaan ja ottamaan kuvan tai pari. Täällä sitten näyttää otoksia jos haluaapi. :)

30

80

    Vastaukset 30

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viinamies

      Viikonloppuna voi juoda viinaa ja lähteä yökerhoon. Kun juo viinaa ja bailaa yökerhossa voi tavata naisia ja löytää elämänkumppanin.

      • eivoimuutasanoa

        Kyllä on tylsä elämä sinulla.


      • Narumyyjä
        eivoimuutasanoa kirjoitti:

        Kyllä on tylsä elämä sinulla.

        Huikkamiehellä on kavereita ja naisia, koskaan ei ole tylsää.
        Raitis mies istuu kotona tämänkin viikonlopun taputtelemassa itseään olkapäälle, raittius nostaa hänen arvonsa uusiin galakseihin. Ketään ei kiinnosta, valitettavasti.


      • Kyllä ne on tältä ihmiselämältä jo viinat juotu ja yökerhot juostu.


      • eivoimuutasanoa
        Narumyyjä kirjoitti:

        Huikkamiehellä on kavereita ja naisia, koskaan ei ole tylsää.
        Raitis mies istuu kotona tämänkin viikonlopun taputtelemassa itseään olkapäälle, raittius nostaa hänen arvonsa uusiin galakseihin. Ketään ei kiinnosta, valitettavasti.

        Se on kummallista, ettet sä voi mieltää, että raittiit voi viettää yhdessä aikaa ja niillä on kavereita, eikä tarvitse ottaa mitään huikkaa kavereita saadakseen. Yhteisiä harrastuksia on muita kuin juominen ja harrastuksen parista voi löytää kumppanin selvinpäin. Mutta ei, ethän sä edes tiedä mitä on elämä selvinpäin, kun juot vain sitä viinaasi ja juoksentelet yökerhoissa.


    • wanhaämmä

      Varo käärmeitä, jos otat elikot mukaan.

      • Täälläpäin ei onneksi ole käärmeitä, tai ei ainakaan tullut yhtään vastaan vielä. Ei sitä koskaan tiedä kyllä.


    • aurinkoistaviikonloppua

      Ajattelin lähteä vielä tänään nauttimaan hiihtokeleistä, viimosia viedään näillä korkeuksilla ja kuvia otin jo eilen neulasten valloittamasta ladusta, ei siinä voinut hiihtää, korkeintaan kävellä sukset jalassa:)

      • Nice. Ei olekkaan tullut hiihdettyä ties kuinka moneen vuoteen. Pitäisköhän tuotakin kokeilla joku talvi. No juu, voi vähän neulaset hidastaa tahtia. :)


    • kannattaaulkoilla

      Kannattaa ehdottomastikin ulkoilla kun on hyvät kelit.

      Sitten ei kannata ehkä päätyä johonkin yökerhoon pelaamaan uhkapelejä illan tullen viskilasin viereen..

      • viinamies

        Ulkoilemalla ei kumppania löydä.

        Vain yökerhossa käymällä ja viinaa juomalla voi kumppanin löytää.


      • pilkettäsilmässä
        viinamies kirjoitti:

        Ulkoilemalla ei kumppania löydä.

        Vain yökerhossa käymällä ja viinaa juomalla voi kumppanin löytää.

        Koita nyt viinamies parka jo ymmärtää, ettei kaikki ihmiset ole kaltaisiasi ja voivat löytää kumppanin vaikka juoksulenkillä.


      • viinamies

        Aina voi elää tuollaisessa haavemaailmassa jossa kumppani löytyy kävelylenkiltä. Mutta todellisuus on toisenlainen ja silloin jää yksin.

        Viinamies ei haavemaailmoissa elä. Hän ymmärtää että vain yökerhossa viinaa juomalla voi löytää kumppanin. Viinamies ei jää yksin.


    • Uus-poikamies

      On hienoa, kun voin kävellä aurinkoisessa säässä kaikessa rauhassa, ilman mitään sitoutumista.

    • jalkasienionvaarallinen

      Kaunis aurinkoinen päivä on, kävelylle menisin Thaityttönen kainalossa, mutta kun ei ole...☹

    • Jossain paikoissa on lunta vielä, varsinkin metsässä. Aurinko lämmittää tosi mukavasti. Pientä vilpoista tuulta puhaltaa, mutta eipä se tahtia hidasta. Kaikenkaikkiaan tosi keväinen keli. Linnut laulelee jo paljon. Kisuilla riittää ihmeteltävää https://i.imgur.com/UOn4Opz.jpg ja Minttu sooloilee.

    • Viinamies

      Raittiit miehet viettää viikonloppua taas yksin. Naiset antaa heti pakit jos mies selvinpäin pyytää treffelle. Sen takia olette taas yksin viikonloppuna.

      • Really_Really

        Ja jos HUMALAINEN mies pyytää naista treffeille, niin pakit tulevat 98 prosentin todennäköisyydellä.


      • viinamies

        Yökerhossa sekä nainen että mies ovat humalassa. Niin ne suhteet Suomessa alkavat.

        Viinamies löytää kumppanin yökerhosta. Raitis mies jää yksin.


    • Samoin täältä metiköstä toivotan viikonloppuja! 😁😎

      Tuolla näkyy lampikin takana, ensimmäinen läntti on ihan pelto.

      Nyt rälläämään kelkalla puita pihaan. 😝💪


      • Dissi kirjoitti:

        Kuva jäi linkittämättä.😬

        https://aijaa.com/zmO7DQ

        Olikohan se tämä? No katsoo kohta... 😝

        Oli se. 😊


    • Totuus-

      Kylmä siellä ulkona oli. Hirvee puuska tuuli taas kun olin siikoja onkimassa.

    • Hyvää viikonloppua sinulle myös ja samalla kaikille muillekin. :)

      Rentoutumispaikkana oli tyynyillä ja vilteillä vuorattu sohva. Oli makoisat päiväunet, jestas kyllä kelpaa. Nukkuminen se vaan on mukavaa puuhaa, jos mikä. Kuvaa en kumminkaan taida tällä kertaa laittaa. :)

      • Siinähän on kunnon kuorma. Meneekö omaan käyttöön?


      • Oikein pariskunta. :) Hienoja lintuja. Harvemmin nähnyt niitä.


    • Ätmi-sinkku

      Vetäkää käteen ja katsokaa pornoa

    • Narumyyjä

      Raitis yksinäinen mies harkitsee narukauppaan menoa kun ei ole sen vertaa munaa että lähtisi yökerhoon tanssimaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      93
      658
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      599
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      547
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      506
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe