Venäjällä rewitetään kuinka Yön Sudet laittoi suomalaisen poliisikunnan ojennukseen ja uhkasivat viedä oikeuteen! Nyt lisäävät, että poliisiemme olisi tutkittava CIA:n toimia Suomessa! Noin, suomalaiset viranomaiset ovat kilttiä poikaa venäläisten edessä! Sieltä ohjeistetaan Suomea.
venäläislehti Komsomoslkaja Pravda kertoo Yön sudet -järjestön johtajan onnistuneen vaikuttamaan Suomen poliisin lausuntoihin motoristikerhosta.
Lehti muistuttaa, kuinka Yön susien johtaja Aleksandr ”Kirurgi” Zaldostanov oli uhannut viedä suomalaiset oikeuteen arvioista, joiden mukaan venäläinen motoristikerho kuuluu järjestäytyneen rikollisuuden piiriin.
venäläislehti Komsomoslkaja Pravda kertoo Yön sudet -järjestön johtajan onnistuneen vaikuttamaan Suomen poliisin lausuntoihin motoristikerhosta.
Lehti muistuttaa, kuinka Yön susien johtaja Aleksandr ”Kirurgi” Zaldostanov oli uhannut viedä suomalaiset oikeuteen arvioista, joiden mukaan venäläinen motoristikerho kuuluu järjestäytyneen rikollisuuden piiriin.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Persu arvostaa Putinia ja rosvokerhojaan.
Variksiltako tuon kuulit?
En, vaan ihan Persuilta itseltään. Putiniahan te kumarratte. Turha kieltää.
Keltä persulta? itse olen kuulut tuota propagandaa vain varsiverkostolta. Halla-aho kylläkin on natofani.
Eihän sitä tietenkään monikaan teistä kehtaa ääneen myöntää, mutta jos "faktat" haetaan MV-lehdestä ja masturboidaan VK-linkkien seurassa, homma on selvä.
Toki venäläinen saa vetää oikeuteen mutta ei sitä kukaan tule käsittelemään minäkin voin uhota että nostan syyteen yön susia vastaan venäjällä. Suomen poliisi on itsekkin järjestäytynyt rikkolisjärjestö kokoajan ovat kuulusteluissa ihan johtoa myöden ja osa istuu vankilassa jo.
Mistähän tämä "kirurgi" on nimensä saanut....paljonkin raadellut "velallisia"?
Tämä "kusi kirurgi" tekee kirurgin tarkkaa työtä, kiduttaessaan ihmisiä. Kaivaa sisäelimet niin että kidutettava voi seurata mahdollisimman pitkään ennen tajunnan menetystä ja kuolemaansa.
Tekee Putinin likaiset työt, mafioiden kanssa.
Luin jostain, että on oikeasti lääkäri.
Rikollinen, sadisti ja psykoppaatti se on.
Hitlerillä oli Mengele, pitäähän natsi-Putinilla olla esikuvansa Hitlerin tavoin olla muille tuskaa tuottava sadisti-kirurgi myös.
Mieti.
Venäjästä ja sitä puolustavista persuista, ske:sta ja Väyrysestä ei ole kuin harmia rehellisille isänmaallisille suomalaisille. Onneksi nuo puolueet ovat pieniä ja niitten aika menee keskenään tapellessa. venäjämielisten suosiosta.
Persut on vaalien jälkeen 2 tai 3 suurin ei siis kovin pieni puolue. Persut ei kannata venäjää vaikka varsverkosto näin väittää. Ketä sinä äänestät "isänmaallisena"?
"Onneksi+nuo+puolueet+ovat+pieniä"
2017+gallupin+mukaan+NATO+jäsenyyttä+kannatti+22%+suomalaisista.+Kannattaisi+käydä+joskus+ihmisten+ilmoilla,+tuo+somekuplassa+eläminen+vääristää+käsitystäsi+todellisuudesta.+Se+todellisuus+on+sitä+että+Suomen+media+kirjoittaa+Venäjästä+vain+sen+mikä+miellyttää+tuota+22%+kansasta.+Siitäkään+osasta+kaikki+ei+varmasti+vihaa+Venäjää.+Tämä+samainen+median+jatkuva+valehtelu+on+nostamassa+PS+maan+suurimmaksi+puolueeksi+koska+NATO+tiltut+eivät+aja+suomalaisten+etua+ja+se+on+huomattu.
Venäjää ei kannata kukaan, ei edes Valko-Venäjä.
Mieti sitä.
Kateuden sanoja
Venäjä on eurooppalaisten mielestä ylivoimaisesti inhotuin ja vastenmielisin naapurimaa.
Että sellainen tapaus.
Yön kurahousut saavat uhota Suomen rajojen ulkopuolella ihan miten vaan. Suomea ei voi vähempää kiinostaa. EVVK
Näin on.
Venäjän hukat ovat Putinin vallanaikana tottuneet venäläiseen "talousjärjestelmään", jossa kylän hurjimmat mopopojat ovat lain tavoittamattomissa. Kyllähän tämä eurooppalaisen oikeuden tohtorikin (Zaldostanov) on tietoinen tästä. Ihan vain pitkästymisen estämisen välttämiseen tuokin valeuutinen on kyhätty kasaan.
Eli lyhyesti kirjoitettuna. Yön sudet on venäläinen moottoripyöräkerho, joka on syyllistynyt laittomuuksiin. Krimin miehitys on tästä räikein esimerkki.
Joko tulit vessasta jalat kantapäitä myöten sonnassa ja edestä kusen polttamina
Venäläisillä yön kuseskelijoilla on törkyisät tavat.
Onko trollillakin?
YYA- aika on palaamassa.
Suomalainen poliisi uskaltaa lähteä kahden moottoripyöräilijän perään, kun nämä tulevat moottoritiellä 140 kmh nopeudella vastaan. Auto ympäri ja perään yli 200 kmh nopeudella liikenteen seassa.
Mutta entäs kun Putinin ystävät Yön Sudet tulevat joukolla 145 kmh nopeudella vastaan? Suljetaanko silmät - pelosta vai ulkopoliittisista syistä?
Eihän ne nyt syytä voi suomenkaan pollarit tuomita.
Suomessa poliisi uskaltaa hakata mopopoikaa kasvoihin ja väittää tämän itse kaatuneen, ampua 13 vuotiasta mopopoikaa sähkölamauttimella , tönäistä poliisiautolla mopotytön metsään, ampua hengiltä ambulanssista karannut psykoottinen, joka teloi kimppuun päästetyn poliisikoiran ja antaa tälle koiralle ensin ansiapua ja antaa psykiatrisesti sairaan vuotaa kuiviin.
Mutta jos vastassa onkin Yön Sudet?
Löytyykö silloin miestä toistamaan samat temput kuin alaikäisille mopoilijoille vai meneekö pupu pöksyyn?
Onko trollila mopo?
Onko se Ural-merkkinen?
Mopopoikia ja mopotyttöjä on syytäkin kurittaa, kunnes oppivat ajamaan siivosti ja laillisilla pakoputkilla.
Trollilla on iso pyörä, mutta trolli kysyikin, että uskaltaako ne samat poliisit, jotka uhoilevat alaikäisille mopopojille, uhota myös Putinin pojille?
Trolli on mopo-poika. Mutta ei uskalla ajaa venäläisellä mopolla, kuten eivät yön kusetkaan.
Pelkureita ovat. Mopohiiriä.
Suomen poliisin Karhukoplaporukka on tehnyt senverran monta iskua kaikenmoisien helvetinenkeleiden mopoluoliin, ettei yhdet yön kusihousut tunnu missään!
Pihtiputaalla 1969 kävi toisin kun vastassa olikin pienviljelijä..
Ihannoiko trolli poliisien tappajaa vai onko Kremlin kägösen arvomaailma putinistisen saastan töhrimää?
Forssalaiset "yön kusihousut" Buaahahaaah
Selvä vaikuttaminen tuleviin vaaleihin näyttäisi olevan näille aron pelleillä ja semmosta se tulee olemaan niinistö käy vähän väliä halaamassa Putleria.
No Saulihan se siellä hyppää, ja vastustaa NATOa, niinkun tollo kissa kuumaa puurolautasta vaikka nälkä kurnii.
50 kuutiota on raja. sen alle nii poliisit kiusaa aakkosaseman pihalla. sen yli niin poliisi katsoo eri suuntaan ja toteaa naama vakavana "ei täällä mitään susia ole"
Ei Venäjällä valmisteta toimivia moottoripyöriä.
Alle 50 kuutioisia jaksaa työntääkin.
Sitä päivää odotan kun kommari Enkelit paskantaa huosuihiinsa Yön Susien edessä, niin monta elämää pilanneet.
Ei Venäjältä ole ollut hyviä tuomisia.
Kuppaa, tuberkuloosia ja HIViä ovat viimeaikoina tuliaisina tuoneet.
Mites trollin tuomiset?
Itsehän maalaistollot käy itärajan takana hakemassa kuppaa. HIV plussaa
Ei se venakkojen syytä ole, saavat rahaa siitä.
Yön sudet ovat Putinin kanssa keekoilleet nyt Ukrainalle kuuluvalla Krimillä.
Putin osaa tehdä itsestään pahan pellen.
Oli kuva heistä.katsoin heitä ja häntä silmiin ja näin heidän sielunsa.
Krimin niemimaa kuuluu venäjälle.
Niin suomikin.
Vuoden 1917 heikkous vielä korjataan.
Nato olisi ainoa pelastus siihen hommaan.