Hussu jakamassa Demukka-somalia julistusta

Kysyin että onko somaliassakin vaaleja miksi ei mene sinne mölyämään..Huuteli jotain perään..?
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

" Huuteli jotain perään" , eihän nuo muuta osaakaan kuin huutaa, opettelisivat vaikka lukemaan ja kirjoittamaan.

Äänestä
  • Kyllähän me lähdettäisiin mutta lähimpään Kelaan on matkaa 6500 km ja asumuskin pitäisi itse maksaa eikä Kelan taxisetelit kelpaa..


    UUSI
    Hutsu tviittasi saaneensa YLI 2000 ennakkoääntä SODANkeskeltä somaliasta..Juoksuhaudoissa on mahdollisuus myös äänestää..? Todellisia sankareita nämä somalitaistelijat..

    Äänestä

  • Toivottavasti ulkoministeriö ja supo tutkii keitä siellä Somaliassa on/äänestänyt ja laittaa kansalaisuuden peruuttamisen käyntiin. Hölmöt juoksi äänestämään heh heh.

    Äänestä

  • Ehdotin Hussua seuraavaksi Pääministeriksi ja Espoon kirjasto-tonnikala-7.kakaran yh mutsia Valtiovarainministeriksi niin DELETE. Oli liikaa Suoli24 huumorille.

    Äänestä

Demokraattien tähti Usassa, somalinainen joka valittiin kongressiin on käyttänyt vaalirahojaan omiin tarkoituksiinsa mm Eestin matkaan. Mitähän somppu on tehnyt Eestissä? No anyway, liittovaltio tutkii.

Äänestä
  • Espoosta kuuluu vielä ihmeenpää.... somalitonnikala-kirjasto-7 kersan yh kaapuakka tunkee Demukkana Eduskuntaan.. Mihin on Suomi menossa MIHIN ?

    1Äänestä

  • Totta vai tarua ? "Levitti väärää tietoa muslimipuukotuksesta

    Suomen Uutisten tavoittama eduskuntavaaliehdokas Hussein kiistää, että olisi sanonut koulussa mitään perussuomalaisista.

    – Ei pidä paikkaansa, Hussein lausuu, mutta ei halua vastata tarkentaviin kysymyksiin.

    Aikoinaan Ylen toimittajana työskennellyt Hussein tunnetaan muun muassa someviestistä, jossa hän toteaa: ”Syö paskaa ja kuole pois!”. Kommentti oli tarkoitettu vastaukseksi yksityishenkilön viestiin.

    Syksyllä 2017 Hussein myönsi blogissaan levittäneensä väärää tietoa niin sanotusta Vantaan muslimipuukotuksesta.

    Hussein on toiminut aiemmin keskustassa, mutta liittyi SDP:n riveihin 2016 ja hänet valittiin seuraavana vuonna Helsingin kaupunginvaltuustoon. Nyt hän on pyrkimässä eduskuntaan.

    SUOMEN UUTISET"

    Äänestä

Mitä Suomalaisuutta nämä somalit edustaisivat Eduskunnassa ?

Äänestä
  • Suomen somalien lisääntymistä.

    Äänestä

Kuluuko islam muka sivistysvaltioihin?

Äänestä

Kuluuko Hussut muka Suomeen..?

Äänestä

Somalit hiljainen ja työtätekevä ahkera kansa sopeutuvat tunnetusti helposti suomalaisuuteen.

Äänestä

Vithu mitä sirkusta sanon minä..

Äänestä

Somalit, Suomen turma.

Äänestä

Siis Somaliassa asuu Suomen kansalaisia jotka todennäköisesti nostavat toimeentulotukia yms täältä mutta eivät asu Suomessa ?

Äänestä
  • EI EI veivei siellä on tyttölapsia lisääntymässä ja hakemassa perseenyhdistymis lupia..

    Äänestä

  • Ainakin ne äänestäneet täytyvät olla Sumen kansalaisia.
    Jos sieltä on tullut parituhatta ääntä Husulle niin äänestysaktiivisuudesta riippuen, niitä on siellä enemmänkin.
    Jos meikäläisen äänestysprosentin mukaan menisi, niin melkein tuplasti.
    Voi tietysti olettaa että äänestys koetaan tärkeämmäksi kun intressinä on loistoelämän varmistelu Suomessa.

    Äänestä

Kertoiko Husu että kielteisen turvapaikan saaneita ei oikein voi poistaa, kun ovat tilanneet päätöksen jälkeen toisen passin ja hakeneet sillä turvapaikkaa ja osa myös siten sen saaneet. Eli iso osa näitä kielteisen päätöksen saaneita ei paperillisesti ole enää olemassakaan.

Kertoiko Husu että toiset hakevat turvapaikaa useammasta Eu maasta ja saavat tukea monesta paikasta, oletteko viimeaikana matkustelleet Ruotsin laivalla?
Suomeenkin tuli näitä aiakmoinen määrä 2015 osa kertoi silloin hukanneensa passinsa.

Kertoiko Husu että ahneus on loputon voimavara, että Suomessa on tällä hetkellä turvapaikan hakioita kahdella eri passilla ja tuplatukia nostavat.

Keroiko Husu että maahanmuuttajat tekevät kyllä töitä esim ns ihmiskauppaa, työperäisen maahanmuuton nimissä, houkutellen afrikasta Suomeen autokuskeja Taksiin ja ruuan jakeluun.

Onhan näitä kaikkea ei kehtaa paljastaa ns maahanmuuttajien "mafiasta", kun on vain yksi pää annettu tähän elämään.

Äänestä

????????????? NO 98 Hesa

Äänestä
  • H-vetti tätä mädätystä, somalitkin tunkee mätäpuolueiden listoilta eduskuntaan hoitamaan lisäetuja omilleen.

    Tämä voidaan torpata, jos löytyy tarpeeksi toisinajattelevia äänestämään ainoata Suomen ja suomalaisten etua ajavaa puoluetta?

    Muistan, kun tuo Abdirahim Husu Hussein ilkkui ja arvosteli meitä suomalaisia Yle Puheen radio-ohjelmassa, yhdessä Ali Jahangirin kanssa.

    Ottaa lujille ymmärtää, miksi meitä kohtaan rasistisesti ja provosoiden puhuneen Husun pitäisi päästä "kansanedustajaksi"?

    Demarit on tosi mätä puolue, oikein petos sellainen:/

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kuuskasi-vaari kirjoitti:

Kysyin että onko somaliassakin vaaleja miksi ei mene sinne mölyämään..Huuteli jotain perään..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu