Tein pari päivää sitten jotain poikkeuksellista ja katsoin jakson Alanyan sankareita, kun telkusta ei muutakaan tullut (sitä Suomen naismaisinta homoa oli kyllä rasittava katsoa, uskoisin johtuneen liioitellun stereotyyppisestä "homojen/teininaisten puhetyylistä" jota se viljelee joka paikassa).
Huomion kiinnitti kyseisessä jaksossa yhden turkkilaismiehen kommentti, että "Kaikki suomalaiset naiset haluaa turkkilaisen miehen". Tekisi mieli antaa palautetta, että en minä ainakaan ja että tuskin olen ainoa suomalaisnainen joka näin ajattelee.
Siihen nyt on jotenkin jo tottunut, että tällä palstalla viljellään kyseistä stereotypiaa. Mutta että sitä aletaan toitottaa "totuutena" jo tv:ssä, se alkaa olla jo vähän liikaa...
"Kaikki suomalaiset naiset haluaa turkkilaisen miehen"
11
88
Vastaukset
- jalkasienionvaarallinen
Kaikki suomalaiset miehet haluaa aasialaisen naisen.
- JokuRoti
No,en todellakaan halua. En halua edes asioida islamilaisen kanssa missään, enkä koskaan ole matkustanut esim Turkkiin, vaikka matkustelen kaukomatkoillekin
Sama täällä, ei ole edes kyseiseen maahan matkustaminen käynyt mielessäkään, kun on jo tarpeeksi kuullut muiden naisten/tyttöjen kertomuksia limaisista, kaduilla kiinni takertuvista miehistä.
- pihallatipunen
Ikinä en ole turkkilaista miestä halunnut, enkä tule haluamaankaan. Jollei ole joku poikkeusyksilö.
- ätmienitsetunto
Miten jonkun kommentti on totuutena toitottamista? Ei se sen parempi ole kun suomalaiset ätmit valittavat etteivät kellekään kelpaa, pitääkö sitä huonoa itsetuntoa vielä kylvää ympärilleen.
- Kaisanoasaa
Naiset haluaa jännämiehen- turkkilaiset on jännämiehiä.
No hohhoijaa..
Turkkilaismies puhui kokemuksen rintaäänellä, se on ihan käytännössä saanut nähdä kuinka suominaiset on helppoja sille, ei varmaan ikinä ole saanut pakkeja koska "kaikki".
- Mietin.vaan
Ehkä kaikki suomalaisnaiset, jotka matkustavat Turkkiin ja tekevät itsensä paikallisten miesten tykö. Siitä voi tulla se perspektiiviharha, että kaikki suomalaisnaiset haluaisivat turkkilaisen miehen. Kaikki eivät kuitenkaan edes käy Turkissa, ja vaikka kävisivätkin, eivät tee paikallisten kanssa tuttavuutta.
- peppis.zombina
No johan on..sitten jos ne vielä oikeasti kuvittelevat että kaikki suomi naiset haluavat ^-^ oon varmaan ollut onnekas kun ne turkkilaiset jotka tunnen on normaaleja,ei mitään ihme tyyppejä haha
En halua olla rasisti, mutta en kyllä ottas. Ei ole ollut tyrkylläkään, onneksi. :D
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845870Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243507- 1572023
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2271959Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741721Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011- 67991
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21980Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917