Poly suhteen löytäminen...

Hymmm

Ollaan siis pari vaikkakin ajatellaan toisiamme yksilöinä ei siis ns parina. Kummatkin omaa polyamorisen ajatusmaailman ja kummatkin kiinnostuneet naisista. Ymmärrän että ns yksisarvisia on mahdoton löytää mutta en ymmärrä miksi. Jos hakisimme pelkkää seksiä sitä löytyisi vaikka kuinka ja paljon mutta se kaikki muu yhteinen on tabu. Kummatkin ollaan luonteeltaan avoimia ja tuntevia ihmisiä ilman mustasukkaisuutta sillä molemmat yhdessä vain sen takia joska tahdomme niin! Sitä hakisimme siltä mukavalta neidolta joka tähän meidän elämään haluaisi.

Tää ei oo meillä mikään hetkellinen fiksaatio tai keino hakea mausteita vaan esim kumppanillani on ihan pienestä tytöstä ollut haave että olisi perhe jossa 2 naista ja mies. Uskonkin että tuolla jossain maailmassa on se kolmas joka samoin ajattelee kuten me.

4

334

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kakkuja

      😂😂😂😂😂

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Saman äärellä ollaan täällä myös mieheni kanssa, ja kovin on naiset pelokkaita seksinkin kolmestaan. Uteliaisuutta löytyy vaikka kuinka, mutta kun tapaamista, ihan vaikka vaan ensin kahville tai suoraan asiaan kummin vaan, ollaan sopimassa niin livistävät.

      Suhde kolmestaan olisi kyllä ihana saada joskus, missä ovat yksisarviset :/

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2331
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      27
      1085
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      932
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      105
      930
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      597
      887
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      770
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      664
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      656
    Aihe