Yksinäinen vai paljon kavereita?

Millainenhyvämies

Kumpi on parempi? Minulla on vähän ystäviä, olen seurustellut kahden naisen kanssa eron jälkeen ja molemmat olivat huonolla tuulella, kun minulla oli ystävämeno joita on vain pari kertaa vuodessa. Silti tuntuu, että yksinäisyyttä väheksytään myös.

Mitä naiset ajattelette tästä?

3

162

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Beth

      Enpä osaa sanoa kuin omasta puolestani, mutta minulle on erittäin tärkeää että molemmilla osapuolilla on elämä myös parisuhteen ulkopuolella. Itse tukehtuisin jos minulla ei olisi mahdollisuutta tuulettaa päätäni silloin tällöin ystävien seurassa. Ja samaa toivon kumppaniltakin. Itseäni vieroksuttaa ajatus yhteen liimautuneesta parista jolla ei ole mitään elämää liiton ulkopuolella!
      Teitenkään ei ole mukavaa jos toinen lentää koko ajan omissa menoissaan eikä aikaa ole yhdessä ololle, mutta tietty vapaus on molemmilla oltava. Näin minun mielestäni.

    • Millainenhyvämies

      Kiitos, tuo kuulostaa hyvältä ajattelulta. Ehkä olen liimautuvampi, mutta molemmilla saa luonnollisesti olla mahdollisuus omiin menoihin minunkin mielestä. Silti olen saanut kuulla, etten pitäisi kumppanin menoista.

    • Elluhalloyb

      Jos ollaan yhdes...
      Sitten olla yhdes....
      Ei mitään muuta...👍😯

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      91
      1467
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1012
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      907
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      861
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      170
      825
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      753
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      595
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      49
      517
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      126
      483
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      32
      455
    Aihe