irtisanomisen lykkäys

Puolen vuoden irtisanomisaikani päättyy pian, ja työnantaja on ehdottanut muutaman viikon päästä päättymisen jälkeen jatkamista määräaikaisena, väli olisi muutama viikko .Ajattelin vastineeksi ehdottaa irtisanomisen siirtämistä,tulisikko sen jälkeen uusi irtisanomisaika.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aika hyvä. Mielenkiintoinen näkökulma sinulla. Totta puhuen nykyinen työnantajasi on jo näyttänyt mikä hän on ihmisenä. Ei kovinkaan puhtaat jauhot pussissa. On jymäyttänyt sinua. Olet hänelle vain halpa kertakäyttöesine. Ota kassisi ja kävele tiehesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niksimiksi kirjoitti:

Puolen vuoden irtisanomisaikani päättyy pian, ja työnantaja on ehdottanut muutaman viikon päästä päättymisen jälkeen jatkamista määräaikaisena, väli olisi muutama viikko .Ajattelin vastineeksi ehdottaa irtisanomisen siirtämistä,tulisikko sen jälkeen uusi irtisanomisaika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu