Magneettiripset

Magneettisetripset

Hei! En halua ostaa, tai ruveta harjoittelemaan käyttää ihan tavallisia irtoripsiä koska joihinkin voi tsrvista sen liiman, ja tälleen. Sjattekin ostaa täs ennen kesää, tai kesän aikana magneettiripset. En vain tiedä kistä. Toki jostain netistä voisi tilata, kutta haluaisin itse paikan päälle jostian kaupasta ostaa.
Tiedättekö kitään kauppaa, että missä niitä myydään ja mitä maksavat? Onko, esim. Tokmannissa? Tokmanni on aika edullinen kauppa mielestäni, ja kävin katsomassa sen sivuilla koska kun olen köynyt siellä ei ole tulkut katsottua onko siellä magneettiripsiä. Tokmannin sivulla nöytti olevan ihan tavallisia irtoripsiä jotka tarvitsevat ripsiliimaa, tai ns. Teippi siinä pinnassa, millä se kiinnitetään.
Saako niitä ihan mistään muustakaan ihan peruskaupasta, esim. Mistä? Varmadti saa, jutta jos joku viitsii vastata nii kiitos. Itse olen katsonut läheisestäkin kaupasta, jutta kyl siel muit tavallisia meikkejä ja ihan liimalla kiinnitettäviä teooripsiä näyttää olevan, mutta ei magneettiripsiä. Siellö ei ole muutenkaan kauhean suurta valikoimaa, tai mitään meikkivoidetta mutta jotain.

5

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Magneettiripset

      Hei, vastatkaa nyt.

    • Magneettiripset

      Vastauksia odotellessa....

    • Magneettiripset

      Nosto.

    • Anonyymi

      Prismassa ainakin on.

    • Anonyymi

      Offerilla .com on tarjouksena magnettiripsiä,minä kokeilin en saanut pysymään,minusta hankalat laittaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      84
      4922
    2. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      233
      4694
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      68
      2418
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      75
      2406
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      62
      2380
    6. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      80
      2235
    7. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1926
    8. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      28
      1547
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      128
      1478
    10. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      113
      1414
    Aihe