Nuorempi nainen katsoo pitkään

kakkosmieheksikö

Taustaa: olen 50 - vuotias mies. Minulla oli pieni romanssi neljä vuotta sitten 20 vuotta nuoremman naisen kanssa. Nainen seurusteli tuolloin ikäisensä miehen kanssa.

Kun naisen ystäväpiiri ja sukulaiset saivat tietää puuhasteluistamme he tekivät kaikkensa estääkseen naisen siirtymisen pysyvästi vaikutuspiiriini (tämä oli silloinen arvaukseni). Tässä he myös onnistuivat.

Nyt on kulunut neljä vuotta. Nainen on mennyt naimisiin ja asuu yhdessä silloisen poikaystävänsä kanssa, joka on nyt kolmekymppinen kuten vaimonsakin. Pariskunta on edustava: nainen edelleen urheilullinen ja kaunis ja mies nuorekas, urheilullinen ja komea. Pariskunnalla ei ole lapsia.

Törmäsin naiseen n. kuukausi sitten sattumalta. Nainen reagoi läsnäolooni hyvin voimakkaasti. Kurkki minua sivusilmällä useiden tuntien ajan ja lopulta poistui paikalta järkyttyneen oloisena (vapisi). Nainen oli tuolloin yksin liikenteessä radalla.

Viime viikolla törmäsin tähän pariskuntaan. Alkuillasta nainen näytti tunteitaan avoimesti miestään kohtaan. Mitä pidemmälle ilta eteni sitä enemmän naisen katseet harhautuivat minuun miehensä sijaan. Loppuillasta nainen tuijotti jo minua useiden minuuttien ajan psykoottisesti. Tätä tuijottelua tapahtui täysin avoimesti miehen läsnäollessa. Lopulta mies sai jonkinlaisen mustasukkaisuuskohtauksen ja teki minulle selväksi voimakkaalla elekielellä että voisin häipyä paikalta. Oletan että mies vaistosi minun ja naisen välillä olevan jotain sutinaa.

Fiilis oli että nainen ei halunnut tehdä miestään mustasukkaiseksi kiusallaan vaan aidosti edelleen piti minusta.

Kysymys: kannattaako vielä yhden kerran yrittää ? rakastajan osa kelpaa minulle aivan mainiosti.

8

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaunis.nainen

      Eipä kannata yrittää ja satutat vaan ittees.. Miksi vaihtaisi nuoren ja komean miehen vanhaan patuun, mitä sinulla olisi tarjota?? Selvästi nainen yritti tehdä komean miesystävänsä mustasukkaiseksi. Unohda tämä naikkonen ja jatka elämääsi.

    • Eriika29v

      Nuorena naisena haluan sanoa, että joskus nuoret naiset haluavat seikkailua vanhemman miehen kanssa, mutta useimmiten kumppaniks otetaan, se omanikäinen. Kukaan pysty tosirakkautta ystävien tai sukulaisten kautta estämään, joten älä petä itseäsi. Nainen valitsi ikäisensä kumppanin, eikä sinua, joten hyväksy asia. Mitä järkeä alkaa joksikin salarakkaaksi? Joka tuskin sinun kannalta päättyisi hyvin. Enkä ihmettele, jos naisen ystävät eivät sinua hyväksyneet, 20v ikäero liikaa ja, kun nainen 40v niin tuskinpa katselee enää 60v papparaista.

      • Anonyymi

        Tähän vanhempana herrasmiehenä haluan sanoa, että vanhat miehetkin haluavat seikkailua joskus nuoren naisen kanssa, jolloin siis molemmat haluavat samaa asiaa.

        Kumppaniksi en tod. näk. kelpuuta enää ketään, koska naisista ei ole sellaiseen iästään riippumatta.

        Onnellinen sinkkuna


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tähän vanhempana herrasmiehenä haluan sanoa, että vanhat miehetkin haluavat seikkailua joskus nuoren naisen kanssa, jolloin siis molemmat haluavat samaa asiaa.

        Kumppaniksi en tod. näk. kelpuuta enää ketään, koska naisista ei ole sellaiseen iästään riippumatta.

        Onnellinen sinkkuna

        Ei vaan sinusta ei ole sellaiseen, kuten ei kenestäkään "seikkailijasta" eikä varattujen paneskelijasta.


    • Anonyymi

      Jospa nainen vain yksinkertaisesti pelkäsi jäävänsä junan alle ja siksi pälyili, niin hermostuneena ympärilleen. Olet varmaan tulkinnut asian väärin.

    • Anonyymi

      Mikähän olisi pointti? Rikkoisit heidän parissuhteen todennäköisesti jossakin vaiheessa kiinni jäädessänne. No, moraalinsa kullakin.

    • Anonyymi

      Sinun on syytä pitää näppisi irti hänestä. Monistakin syistä. Vaikka tuo nuori nainen olisi 'vaikuttunut' sinusta. Voisi käydä niinkin, että hänen miehensä pimahtaisi, jolloin mitkään seuraukset hänelle eivät merkitsisi mitään ja sinä menettäisit jopa henkesi tai invalidisoituisit loppuiäksesi. Siksikin on olemassa Käskyjä ja ohjeita "Älä tee aviorikosta", "älä himoitse lähimmäisesi aviopuolisoa...."...

    • Anonyymi

      Selvästi keksitty tarina. Aloittaja kertoilee vain omia päiväunelmiaan.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      38
      11709
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      33
      4649
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      251
      2817
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      144
      2584
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      107
      1643
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      14
      1041
    7. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      207
      832
    8. Et olisi niin epävarma,

      olisit varmempi, ihastuisin suhun enemmän...
      Ikävä
      82
      830
    9. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      60
      728
    10. Puualan yrittäjä

      Kuka mahtaa olla? Eikö tuhkaa saa levittää metsään?
      Kauhava
      10
      718
    Aihe