Koostevideo julki: Puoluejohtajan murhayritys

https://www.youtube.com/watch?v=UqBp0y046wk

Pikku viaton kärhämöintiä, poliisin mukaan.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Niin, vaikka mulkku ja vihanlietsoja onkin, niin on myöskin virallinen eduskuntavaaliehdokas.
Mielestäni noilla räkänokilla kyllä törkeää käytöstä.
Saas nähdä johtaako lisätoimenpiteisiin, tuskinpa.

Äänestä

Vassariteinit ja matut riehuvat.. Miettikää jos kohde olisi KOK tai joku muu iso puolue.. Niin mikä haloo !! Nyt ei se mitään...

Äänestä

Soinin kimppuun yritettin hyökätä ja hirvee haloo mediassa, mutta nyt hyökättiin ja edustaja kaatui katuun, ollaan hiljaa !

Äänestä
  • Se siitä TASAPUOLISUUDESTA :0(

    Äänestä

Tuleeko tuo asia uutislähetykseen. EI. Miettikää...

Äänestä
  • Kyllä tämä pitäisi tulla Ylen pääuutislähetykseen. On voinut tulla esim kasvo ja muitakin murtumia, jotka oireilevat vasta jonkin ajan kuluttua.

    Äänestä

  • kiuyty kirjoitti:

    Kyllä tämä pitäisi tulla Ylen pääuutislähetykseen. On voinut tulla esim kasvo ja muitakin murtumia, jotka oireilevat vasta jonkin ajan kuluttua.

    Marcossa ei yksi oireilu lisää enää vaikuta diagnoosiin.

    Äänestä

Miki Sileoninkin kimppuun käytiin.

Tällaistako on helsinkiläinen, nykyajan nuoriso?

Phyi!

Äänestä
  • Asemilla notkuvia pummeja ja häiriköitä. Niistä on pienet pojat tehty.

    Äänestä

Te joilla on kykyä ja taitoa, Niin linkittäkää tuota videota että totuus ja todellisuus tulee julki.

Äänestä

Oli kyseessä sitten SKP tai SKE niin tuollainen väkivalta ei ole oikein !

Äänestä

Onhan se outoa ettei poliisi pidätä rikoksen tekijöitä ja anna kovennettuja rangaistuksia vaalihäirinnästä onko tämä sitä kuuluisaa parempaa väkivaltaa jota virkavalta katsoo sormiensa läpi hiljaa hyväksyen?

Äänestä
  • Ehkä kaupunki oppii ja ilmoittaa että vaalipuheita kaijuttimilla ,saa pitää vain koroke lavoilta.

    Äänestä

  • hyvätuli kirjoitti:

    Ehkä kaupunki oppii ja ilmoittaa että vaalipuheita kaijuttimilla ,saa pitää vain koroke lavoilta.

    Jollei tuollaiseen puututa ei yksikään kansanedustaja ehdokas ole turvassa tulevaisuudessa laki on oltava kaikille sama?

    Äänestä

Voisiko joku avustaa sen verran että kertoisi missä kohtaa videolla se murhayritys tapahtuu?

Olen katsonut pariin kertaan, enkä näe ampuma-aseita eikä teräaseita eikä päähän suunnattuja potkuja eikä mitään. Yritettiinko joku kuristaa, vai kuinka murhayritys tuossa tehtiin?

Vai onko koko juttu poliittista valhetta? Ketään ei ole yritetty murhata.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Niihe kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=UqBp0y046wk

Pikku viaton kärhämöintiä, poliisin mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu