Galluppi !!!

Saako Uskova lotota ??
Helppo vastata . Kyllä tai ei.

10

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varma.rivi.turmioon

      Ei tietenkään! Lottoamisessa tavoitellaan miljoonien eurojen päävoittoa eli lottoaminen todistaa ihmisen pohjattomasta ahneudesta, tyytymättömyydestä siihen vähään mitä hänelle on annettu.

      Lottoaminen onkin varma tapa päätyä sinne minne rikkaat, lainrikkojat ja muut laisensa joutuvat, eikä se ole kiva paikka.

      ps se on rivistä poikki, muista se!

      • varma.rivi.turmioon

        ps muista että Westend on tylsä paikka


    • Eikö vapaa saa lotota joka on vapautunut peli-riippuvuudeista ?

      Jes. 45:7
      minä, joka teen valkeuden ja luon pimeyden, joka tuotan onnen ja luon onnettomuuden; minä, Herra, teen kaiken tämän.

      LUO PIMEYDEN ON KORKEA VIISAUS JOKA TÄYTYIS YMMÄRTÄÄ.

      ONKO HÄN KAIKKIVALTIAS SUN ELÄMÄSSÄ JOKA HALLITSEE NYT?

    • Ihminenmyös

      Ei ole laissa kielletty uskoviltakaan lottoaminen

    • Vaikeampiakyssäreitä

      Kuten eläkeläinen äänestää.

    • eikövain

      Ei tietenkään saa lotota. Sattuma ei saa hallita Jumalan omaa. Se on Jumala joka valitsee voittajasiittiön hedelmöittämiseen ja siten mille tappaville perinnöllisille taudeille uskova ihminen on altis. Jumala samoin valitsee mihin tautiin tai tapaturmaan uskova ihminen lopulta kuolee. Jumala valitsee uskovalle puolison ja työuran. Mikään uskovan ihmisen elämässä ei ole sattuman varassa. Muutenhan evoluutio olisi totta.

      • Islam ei tunne sattumia missään tapauksessa. Kaikki on Jumalan tahtoa.


    • Uskova saa lotota, mutta isosta voitosta kait pitäisi antaa paljon myös Jumalalle ja hänen tarkoituksiinsa?

    • <<Saako Uskova lotota ??>>

      Kyllä, vaikka en uskokaan onnettareen. Sen vuoksi en lottoa. Sitä paitsi, jos saisin täysosuman, niin järkihän siinä vain menisi ja ystävät kaikkoaisivat. Kukapa sellaista haluaa. Äkkirikastuminen on tuonut monelle myöhemmin äkkiköyhtymisen. Kaikki tämän maailman mammona jää kuitenkin tulen ruoaksi. Emme saa myöskään rikkauksia mukaamme. Suunnatkaamme katseemme Jeesukseen.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      177
      4677
    2. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      11
      3565
    3. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      39
      2542
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      157
      2217
    5. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      33
      1378
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1214
    7. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1132
    8. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1131
    9. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      39
      1033
    10. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      53
      963
    Aihe