Ihmettelin alkuillasta kun hän koitti kysyy ketä äänestin. Sanoin etten äänestäny ketään eikä kiinnosta. Muija kyseli illan mittaan lisää politiikkaan viitaten ja maahanmuuttoon. Ihmettelin asiaa ja tokasin, että se asia nyt ei satu minua kiinnostamaan, mä oon baarissa ja mä en tollasia mieti. No sittehän alkoi puhumaan lapsista, joita hällä oli, sanoin et jos sulla on pillu ja haluut panna ja yhden illan juttua etit, miksi tämmönen omituinen löpinä. Sitte se sano, ettei hän ole varma mitä mä haluan. Sanoin että no alotetaas uudestaan, että kerros ny mitä sää etit. No sitte tulee myöntävää vastausta, että miestähän hän jne. Päästiin sitte siihen pisteeseen, että kun hän oli lapsistakin maininnu, niin pyysin näyttää kuvia kakruista kun lompakkonsa oli siin auki, et onx ne minkä ikäsiä.. koska mihinkään aivan pienten lasten talouteen en lähde mielellään kyläilemään. Tulee sitte mun luo ja järjestää vaikka hoitopaikan välillä lapsilleen. Kaks lasta sillä oli ja muija ei meinannu näyttää. Sittehän se paljastu, että oli mustan miehen kanssa hommailtu. Mulla loppu mielenkiinto siihen, päätin että se on siinä sitte. Muija vähän ihmetteli kun oli mulla kiire poistua ja kyseli et mikä nyt on jne. Sanoin suoraan sitte, että eti jostain muualta, edes panoseuraksi et kelpaa, kiitti moi. Kyllä se haukkomaan jäi henkeä kun ei kelvannutkaan. Kuka edes huolii! Muijat kuvittelee, että alan joksikin aisankannattajaksi. Jos on jonku kanssa kersat hommannu, elättäköön vaikka ite jos ei sillä sattunu oleen päällä fyrkkakaakaan.
Yhoon iskuyritys
JanPeter
0
66
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584265Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1413728KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti862584Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511907- 1191808
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095