Venäjä ei ehkä sekaantunut Suomen vaaleihin, mutta

suomalaisen median taustalla hääri jokin taho, jolle oli tärkeää saada Perussuomalaisten kannatus mahdollisimman alas erilaisin vilpillisin keinoin. Suojelupoliisi ei jostain syystä pystynyt estämään tätä rasismiin vertautuvaa laitonta toimintaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Venäjä ei sotkeutunut Suomen vaaleihin, vaan CIA Virosta ja Yhdysvalloista. Toinen sekaantuja oli Yle, joka jätti Seitsemän tähden liikkeen eduskuntapuolueiden paneelin ulkopuolelle epätasa-arvoisesti.

Äänestä

Täällä Pietari onko siellä varmasti kaikki hyvin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

suomalaisen median taustalla hääri jokin taho, jolle oli tärkeää saada Perussuomalaisten kannatus mahdollisimman alas erilaisin vilpillisin keinoin. Suojelupoliisi ei jostain syystä pystynyt estämään tätä rasismiin vertautuvaa laitonta toimintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu