Galluppi !!

Hej !!!! Hallooo !!!!

Löytyykö yksi Suomessa Oikea Uskovainen joka etsii Jumala?? Kyllä vai ei ???

14

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Väitän ettei löydy koska jos löytyisi niin hän joutuisi >> 2.Timoteuksen kirje:
      3:12 Ja kaikki, jotka tahtovat elää jumalisesti Kristuksessa Jeesuksessa, joutuvat vainottaviksi.

      • Saahan sitä Jumalaa etsiä, mutta veikkaan, ettei kukaan löydä.


      • Ne jotka haluavat elää synnissä suuren feikkiarmon alla liperilaisena synnin-suvakkeina ei löydä


      • Savis kirjoitti:

        Ne jotka haluavat elää synnissä suuren feikkiarmon alla liperilaisena synnin-suvakkeina ei löydä

        Jaa. Mutta kysyit, että onko ketään oikeaa uskovaista, joka etsisi Jumalaa. Siis pelkästä etsimisestä oli kyse, ei löytämisestä. En usko kenenkään löytävän Jumalaa: ei ole ikinä päässyt uutisiin löydettynä.


    • Anonyymi

      Tyhjän suapi pyytämättähi. Turha sitä luihua on etsiä, piileskelee nolona.

    • Anonyymi

      No, eipä näitä "oikeita uskovia" näillä foorumeilla, oman ilmoituksensa mukaan, ole kuin tyhmänkyselijä Savis itse ja Herätyys.

      Hellareita molemmat, joten mitä hittoa täällä kyselevät? Me luterilaisethan joudumme hellareiden mukaan Helvettiin. Heidän mukaansa lapsena kastettu ei voi päästä Taivaaseen.

      • Siellä missä pitäisi olla uskovia rukoilemaan Oikeeta Herätystä. Siellä minä ei Hellurilej olevinaan kyselee näin. Odota Herra ??? Etsiikö kukaan Herra vai onko he saavuttanut kaikki ja istuttanut alas tyhjän pierun kanssa ? Ilmat pihalla ja tyytyväisiä sanovat !! Nyt olen Kristuksen kaltainen ?? Etsiikö ?? Taisteleeko joku voittaakseen kaiken ? Siis ihan Jeesuksen Verelle asti?? Vai oletko luovuttanut ja sanot teen synti. Siis olen isistä perceleestä. Missä sun Herätys on joka muutta sut Kristuksen kaltainen ?? Häh ?? Luulitko kun tulit Uskoon ja Jeesus sanoi Seuraa minua että sulla on helppo Tie Ahtaan portin läpi? Etsi kolkuta Odota Herra on neuvot Suoraan Pyhästä Raamatusta. Ilman Pyhitystä et tulet näkemään Herra ikinä.. Helvetti silloin odottaa.


      • Anonyymi
        Savis kirjoitti:

        Siellä missä pitäisi olla uskovia rukoilemaan Oikeeta Herätystä. Siellä minä ei Hellurilej olevinaan kyselee näin. Odota Herra ??? Etsiikö kukaan Herra vai onko he saavuttanut kaikki ja istuttanut alas tyhjän pierun kanssa ? Ilmat pihalla ja tyytyväisiä sanovat !! Nyt olen Kristuksen kaltainen ?? Etsiikö ?? Taisteleeko joku voittaakseen kaiken ? Siis ihan Jeesuksen Verelle asti?? Vai oletko luovuttanut ja sanot teen synti. Siis olen isistä perceleestä. Missä sun Herätys on joka muutta sut Kristuksen kaltainen ?? Häh ?? Luulitko kun tulit Uskoon ja Jeesus sanoi Seuraa minua että sulla on helppo Tie Ahtaan portin läpi? Etsi kolkuta Odota Herra on neuvot Suoraan Pyhästä Raamatusta. Ilman Pyhitystä et tulet näkemään Herra ikinä.. Helvetti silloin odottaa.

        Ja höpöhöpö. 😡

        En sano höpöhöpö evankeliumille enkä Jeesukselle vaan sinulle. Pitkät on sulla luettelot mitä kaikkea pitää tehdä jotta ehkä pelastuisi. Kerro tuo hellureille, he rakastavat näyttäviä pyhitystekoja, joilla aneina hankkivat autuutensa.

        Olen kristitty. ✝


    • Anonyymi

      Hoono sumi eikä kunnia Jesu kysy ftv

    • Siinä ei auta hyvä Suomen kieli vaan >> Tarvitaan vai yksi Elia tapainen niin meillä on Herätys täällä ja silloin vaino tulee olemaan niin kova että päitä tippuu Taivaaseen . Koska sinne marttyyrit menee kirkkaan kruununsa kanssa..

      • Juuri sinun kaltaiset pilaavat koko kristinuskon. Ihan älytöntä maalailua jostain epämääräisestä. Ja suuresta herätyksestä on vaahdottu koko elämäni ajan, mutta uskominen on jo pahasti hiipunut.


      • Täytyy tästä tehdä sitten uusi aloitus missä saat puolusta sun feikki armo ja liberaalinen petkelellinen käsitys kristinuskosta.


      • Anonyymi
        torre12 kirjoitti:

        Juuri sinun kaltaiset pilaavat koko kristinuskon. Ihan älytöntä maalailua jostain epämääräisestä. Ja suuresta herätyksestä on vaahdottu koko elämäni ajan, mutta uskominen on jo pahasti hiipunut.

        Valehtelet, uskovian määrä kasvaa koko ajan maailmassa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Valehtelet, uskovian määrä kasvaa koko ajan maailmassa.

        No en tarkoittanut maailmaa, vaan Suomessa on vaahdottu suuresta herätyksestä aina. Mutta luterilaisessa maailmassa usko on todella heikkoa, eikä täällä Espanjassakaan näytä uskovia olevan kovinkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2208
    2. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1833
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      171
      1450
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      21
      1424
    5. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1069
    6. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      170
      1068
    7. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      21
      1064
    8. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      103
      1026
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      902
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      75
      888
    Aihe