Siellä olis varmaan hyvä lomailla?
Aiotko matkustaa Sri lankaan lomalle
15
75
Vastaukset
Eiköhän nuo jälleen ala olemaan muuallakin kuuminta shittiä, jossain muualla posahtaa kohta...usko pois.
Niin se aina menee, yks ampuu kohta toinenkin pässibampuu toisaalla. Yks räjäyttää junassa, kohta toinenkin pässi räjäyttää junassa..hotellissa räjähtää, kohta toisessakin maassa ja hotellissa räjähtää.
Ennakkoon tietää jo näiden trendit..vitun joukkohurmoksessa.- Anonyymi
Riemukaaren Roimat Riemut varmaan loppuvat seuraavaksi Ranskassa, olisi RRRR.
Ahneushan tuon aiheuttaa tuollaisen, terrorisminkin, jos toisella on jotain mitä itsellä pitäisi olla ja toinen toisen mielestä varastaa ruokaakin suusta.... monimutkainen sinänsä mutta perusjuttu tuo. Anonyymi kirjoitti:
Riemukaaren Roimat Riemut varmaan loppuvat seuraavaksi Ranskassa, olisi RRRR.
Ahneushan tuon aiheuttaa tuollaisen, terrorisminkin, jos toisella on jotain mitä itsellä pitäisi olla ja toinen toisen mielestä varastaa ruokaakin suusta.... monimutkainen sinänsä mutta perusjuttu tuo.Voi olla Ruotsissakin. RRRR.
Ihmettelen, jos jossain muuallakin ei paukahda parin viikon sisällä.
- Anonyymi
Jos haluaisi matkustella euroopan alueella niin ehdottaisin Maltaa tai Sisiliaa, espanjaa ei ikinä varsinkaan Fuengirolaa :D
- Anonyymi
No en varmaan aio, mun tyttöystävä oli siellä kaverinsa kanssa jotain 4 kk sitten kielsin vielä menemättä. En matkusta edes turkkiin enkä ranskaan kun sielläkin isiksiä tappaa kadulla kulkijoita. Kysyin muijalta just että lähdetäänkö sri lankaan heti lomalle, se ei edes uutisia seuraa olis lähtenyt.
Varmaan sinne saisi nyt vähän edullisemmin reissuopaketteja kun joutuvat väkisin pudottamaan vähän hintoja ja olisihan se hyvä tukea turismin nousua siellä, olisi ikäänkuin vastaveto terrorismille, tällainen ylpeä julistus:
https://www.youtube.com/watch?v=-0lht7PZLac- Anonyymi
Jos olis rahaa niin matkustaisin, mut taitaa olla enempi rikkaiden touhua matkailla siellä suunnalla, premium maassa.
- Anonyymi
Aivan samaa mieltä, siispä olen kotona.
- Anonyymi
Oli ihan selvää että siellä paukkuu se on sellainen maa jossa joka nurkassa asuu terroristi.
- Anonyymi
Voishan sitä käydä sielläkin, ei tässä mikään nössö ole.
- Anonyymi
Menen lomalle kroatiaan ja ajellaan euroopaassa muutama viikko
- Anonyymi
Järjestätkö ätmeille ryhmämatkaa?
Sama homma kohta Suomessa..
- Anonyymi
Ei kannata lähteä mihinkään missä on muslimeita
- Anonyymi
Kaikista mahdollisista lomakohteista tuo ei tule niiden ensimmäisen 20 joukossa mieleen.
Paikassahan on ollut aikaisemmin paljonkin levottomuuksia ja kuuluu mielestäni vähän samaan luokitteluun Etelä-Intian kanssa. Ei kiinnosta pätkän vertaa. Mieluummin vaikka Petroskoihin, sekin olisi sivistyneempi ja turvallisempi paikka?
AsianVierestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2253594Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401713Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991621Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t341607- 921449
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461404Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1611322Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121283Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1251085Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901005