Nyt vinkkejä kehiin. Olen ihastunut työpaikalla nuorempaan mieheen. Hän vilkuilee mielestäni paljon. Joskus tuli milloin mistäkin työ asiasta jutulle. Tiedän että mies varattu. Mutta miksi se antaa sen kuvan että kiinnostunut. Nyt vinkkejä miten saan höpöteltyä hänestä enemmän irti. Itse sinkku ja miettinyt annanko olla.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Sä taidat itse vain käsittää asiat sillä tavalla, jos olet itse ihastunut. Ei kannata varattuja rohkasta pettämään, koska tulet vain itse pettymään, kun jätkä ei eroa, vaan panee vain sun kanssa.
- Anonyymi
Jos tiedät, että mies on varattu, niin unohda koko homma.
Sitäpaitsi ei työpaikoilla mitään suhteita luoda, työpaikalla tehdään töitä ja suhteet hoidetaan työajan ulkopuolella.
Vaikka olisi kiinnostunut työkaverista, joka olisi vapaa, niin vapaa-aika on suhteiden luomista varten mikäli onnistuu vapaa-ajalla toisen löytämään.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3571447Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan79997Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.85908Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10578- 31575
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33518Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459