Ketjun tarkoitus on jakaa mukavia, positiivisia, tai muuten vain mieltä lämmittäviä kohtaamisia vastakkaisen sukupuolen kanssa. Olen ainakin omalta kohdaltani huomannut, että lämmin kevät usein lisää ihmisten positiivisuutta ja ystävällisyyttä kanssaihmisiä kohtaan.
Oma kosketukseni tähän aiheeseen: Tänään aamulenkillä tuli vastaan komea mies, joka yllättäen hymyili minulle. Itse en tietenkään vastannut hymyyn, ja välttelin muutenkin suoraa katsekontaktia. Mutta mieli tuosta kuitenkin piristyi. :)
Todennäköisesti mies oli kuitenkin, ainakin stereotypioiden mukaan, joko homo tai varattu, koska hänellä oli remmin päässä sellainen tyypillinen "naisten sylirotta" (varatun kohdalla olisi siis kyse siitä, että mies lenkitti tyttöystävänsä koiraa). Mutta eipä sekään fakta sen vilpittömän hymyn positiivista vaikutusta pilaa. :)
Kevään positiivisuusketju (sinkuille)
9
76
Vastaukset 9
Kyllähän se lämmin kevätpäivä aktivoi positiivisuutta kostean ja kylmän alkutalven jälkeen. Voihan se olla hommannut sen koiran vaikka naisten hankkimismielessä. Yhellä entisellä naapurilla oli semmoinen jalkapallon kokoinen koira ja oli sillä todennäköisesti hankkinut tyttöystävän. Kätevä varmaankin semmoinen pieni koira siinä mielessä, mutta ei itselle tulisi varmaankaan koskaan hankittua sellaista. Koira koiran kokoisena. :P
- Anonyymi
Jaa, ainakin Jalkasieni on ollut tavallistakin masentuneempi....
- Anonyymi
Naisen pikkarit erottuivat selvästi ohuiden housujen läpi, mikä oli positiivista, talvella tuota ei olisi tapahtunut.
- Anonyymi
Kännykkäkameralla on hyvä napata kuvia ja videoo neitokaisista, kun eivät kiinnitä huomiota, kun luulevat, että se on somessa sillä älypuhelimella, vaikka just zoomaan naiset ohuiden housujen alla vilkkuvista pikkareista.
Muutenkin kaikki näyttää kulkevan älypuhelimet tanassa ulkona, että varmaan muutkin harrastaa kuvaamista ja naisten ei kannata huomauttaa, kun miehet kuvaa naisia, naisethan kuvaa myöskin miehiä, vaikeivät sitä paljastakaan.
Jos tavallisella kameralla kuvais, niin varmaan nainen tulis ja hakkais puukarahkalla, että mitä siinä kuvaat.
Julkisella paikalla saa kyllä kuvata.
t. Ätmi toteaa
No onpas aloittaja pikkumainen, jos tarkoituksellla jarrutteli omaa hymyä...🤔
Mä näin rautakaupassa amiskanaikuista asennuskaveria. On kuulemma nykyään Kiinassa asennusvalvojana. Oli kiva tarinoida tovi sällin kanssa. Kesämökkiään remppaa. Mä taas sain makkariin jalka-, oven- ja ikkunanympäryslistat laitettua ja pyörittelin kattoon ja nurkkiin hamppuköyttä. Nyt vielä kasaan tässä illalla sängyn ja pääsen meriaiheiseen makkariini. 😊👌- Anonyymi
Näin hyvän ystäväni vuosien takaa. Juttu jatkui siitä mihin viimeksi jäi. Oli oikein mukavaa! Olen aina pitänyt hänestä. Parisuhdetta ei aikoinaan syntynyt, koska arvomme ovat niin eri tyyppiset.
- Anonyymi
Naiset ei ole ystävällisia rumia ätmejä kohtaan joten ätmit ei voi olla positiivisia. Kesä tulee joten rumat miehet masentuu entisestään ja itsemurhat lisääntyy yksinäisyyden myötä mutta siitä ei kukaan halua puhua.
Ulkona on juuri sopivan lämmintä puuhasteluun, ei liian kuuma eikä kylmä. Tuli laitettua parina päivänä vanhempien etu- ja takapiha kuntoon heidän kanssaan. Pensasaidat leikattua ja siistittyä sekä poistettu nuukahtanut nurmikko ja laitettu uutta kasvamaan tilalle. Puun jämä oksat kanssa sahattu ettei kompastu. Melkein joka niveleen särkee tänään, mutta oli se worth it. :)
- Anonyymi
Linja-autossa naiset eivät kiinnittäneet minuun huomiota, koin sen positiiviseksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei221381- 721376
- 1081265
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331261Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671059- 1091009
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94967Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182933- 89896
- 45881
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66811Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50706- 43676
- 58663
- 70646
- 98638
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087628Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123622- 67596
- 53587
