Casio uudet upeat kellomallit top 5 2019!
Tsekkaa https://m.youtube.com/watch?v=4Z0zp7wjFb8#fauxfullscreen
Casion uudet upeat kellomallit 2019
7
223
Vastaukset
- Anonyymi
Casio on yksi parhaista ja luotettavimmista kellomerkeistä. Kaiken lisäksi vielä edullinen. Vapaa-aikana käytän pääasiassa Casiota ja töissä Omegaa, joka on erilainen kello sopien täten toisenlaiseen ympäristöön.
- Anonyymi
Casio G-Shock mullakin on arkikellona. Huoleton, kaiken kestävä ja rujo työjuhta. Palstan vinkujien vastustuksesta huolimatta en ole löytänyt G-Shockista mitään pahaa sanottavaa, toimii, kestää elämää ja voi kolhia huolettomasti, ei taatusti hajoa. Mitä muuta sitä kelloltaan mies kaipaa?
- Anonyymi
Rumia, ehkä teineille uppoaa.
- Anonyymi
Japanin talouskehitys on ollut huimaa,viime vuosina.Se näkyy myös kellotuotannossa.Seiko ,Casio ym.myyvät tosi paljon.Omat sisämarkkinat takaavat laadun kun näitä testataan käytännössä omalla väellä.Esimerkiksi Seikon GS mallit ovat kellomaailman huippuja,sitä ei voi kiistää.Niissä on viimeistely täysin omaa luokkaa,ja kaikki tehdään itse.Hinnatkin ovat sitten myös omaa luokkaa.Siinä kyllä on kelloa isältä myös pojan pojalle.
Jos ostaa kalliin kellon,japanilaisen tai eurooppalaisen,se kannattaa vakuuttaa erikseen.
Ja totuushan on se että jokainen ostaa esim.kellonsa ym.oman varallisuutensa ja mieltymyksensä mukaan.
Itselläni on ollut 3 Rolexia,ja nekin maksoivat aika paljon,ja aina luultiin että ranteessani oli feikki kello.Piti olla aitoustodistus taskussa jotta kukaan uskoi niiden olevan aitoja ja Suomesta ostettuja.Olen myynyt ne kaikki pois,tappiolla.Nyt ranteessani on Orientin daiveri,toimii hyvin ja on ihan nättikin.Kaikille kello ihmisille hyviä hankintoja,älkääkä mollatko toisianne,jokainen kello on kiva jos siitä itse pitää.- Anonyymi
Pitääkö kellon aitous todistella muille kuin ostajalle??? Aika onnetonta, minun ei ole koskaan tarvinnut todistella arvokellojeni aitoutta kenellekään. Eikö itsetunto kestä pitää Rolexia ranteessa, että piti ihan myydä pois ja vielä kolme kertaa, uskoo ken uskoo.
Vai Japanin sisämarkkinat vaikuttaa heti dän kellojensa laatuun, tuolle repesin kybällä! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitääkö kellon aitous todistella muille kuin ostajalle??? Aika onnetonta, minun ei ole koskaan tarvinnut todistella arvokellojeni aitoutta kenellekään. Eikö itsetunto kestä pitää Rolexia ranteessa, että piti ihan myydä pois ja vielä kolme kertaa, uskoo ken uskoo.
Vai Japanin sisämarkkinat vaikuttaa heti dän kellojensa laatuun, tuolle repesin kybällä!Tuskinpa kukaan on sinun prologuesi aitoutta epäillytkään
- Anonyymi
Väärin, en ole pelle.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1074662Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491514
- 361423
- 381236
- 141142
- 1591036
- 271028
- 6954