Zelenskyi sanoi antavansa Ukrainan passeja venäläisille, mutta aloite jäi mediauhman asteelle.
Putin vahvisti 1.5. lain, jolla Itä-Ukrainan separatistialueiden asukkaat voivat saada Venäjän kansalaisuuden helposti
Ukrainan vasta valittu presidentti Volodymyr Zelenskyi uhosi vastaavansa samalla mitalla Venäjän presidentin Vladimir Putinin tarjoukseen myöntää ukrainalaisille Venäjän passeja.
Van uhitteluksipahan tuo näyttää jäävän.
Zelensky sanoi:”Ukraina on erilainen erityisesti siinä, että meillä ukrainalaisilla on maassamme sananvapaus, vapaa media ja internet, venäläiset eivät pysty edes muiden maiden vaalituloksia hakkeroimaan kun heillä ei ole internetiä"
Zelenskyi, aina kahta askelta jäljessä Putinia
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä iso edellä, sitä pieni perässä.
- Anonyymi
Zelenskyi on rauhan, ystävyyden, yhteistyön ja avunannon johtaja.
- Anonyymi
Kun taas Putin on sodan, vihan jamiehitystenjohtaja!
Vahvuutensa kullakin!
- Anonyymi
Putin hankki jo vuosia sitten isoja pakotteita maalleen! Tämä onneton Zelenskyj ei ole onnistunut saamaan ainoatakaan! Putte on täysin ylivoimainen!
"Zelenskyi sanoi antavansa Ukrainan passeja venäläisille, mutta aloite jäi mediauhman asteelle."
Juuri uutisoitiin näin:
"Ukrainian President Volodymyr Zelensky has signed a decree making changes to the procedure for the acquisition of Ukrainian citizenship by foreigners who participated in the defense of Ukraine and by Russian citizens who were subject to political persecution."
Venäjän toisinajattelijoille siis on luvassa helpotuksia Ukrainan kansalaisuuden saamiseksi."venäläiset eivät pysty edes muiden maiden vaalituloksia hakkeroimaan kun heillä ei ole internetiä"
Miksi tiltu aina valehtelee?- Anonyymi
" moloch_horridus
Venäjän toisinajattelijoille siis on luvassa helpotuksia Ukrainan kansalaisuuden saamiseksi."
USA:n kansalaisuuden Venäjä vastaiset saavat noilla meriiteillä helpommin. Siellä pääsee myös armeijaan ja sotaan helposti, jos "sotahammmasta" kolottaa. ;)- Anonyymi
Sotahammasta kolottaa palstan putinisteilla.
"USA:n kansalaisuuden Venäjä vastaiset saavat noilla meriiteillä helpommin. Siellä pääsee myös armeijaan ja sotaan helposti, jos "sotahammmasta" kolottaa. ;)"
Putinistien sotahammasta kolottaa kovastikin, mutta USA:n kansalaisuutta ei kovin helposti edes Putinin vastustaja saa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912541- 671475
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861447EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19920Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105814Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe37814- 54793
- 30716