Tällä palstalla jotkut jankuttavat, että nainen pelästyy, jos mies juttelee. Tähän voin todeta, että useimmat eivät pelästy.
Naiset muka pelästyy...
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jos minä lähestyn neitokaista, saa varmaan sydänkohtauksen, tai ainakin juoksee karkuun...
Jalkasieni - Anonyymi
Sisälukutaidon puutetta. Palstalla jankutetaan, että nainen pelästyy, jos RUMA mies juttelee.
Tietenkään useimmat naiset ei pelästy jos komea mies tulee juttelemaan.
Näin siksi, että rumaan mieheen yhdistyy ennen kaikkea negatiivisia mielikuvia ja komeaan positiivisia.- Anonyymi
Nainen, joka on epäystävällinen ns. "rumalle" miehelle, on yhtä epäystävällinen ns. "komealle " miehelle. Ja joka on ystävällinen "komealle", on ystävällinen myös "rumalle". -Vai oletatko, että naiset ovat jakomielitautisia...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nainen, joka on epäystävällinen ns. "rumalle" miehelle, on yhtä epäystävällinen ns. "komealle " miehelle. Ja joka on ystävällinen "komealle", on ystävällinen myös "rumalle". -Vai oletatko, että naiset ovat jakomielitautisia...
Mistä lähtien naisen omat preferenssit ovat oire jakomielitaudista ?
Suhtaudutko itse ihan samalla tavalla kirmaako sinua kohti iloisen näköinen labradorinnoutaja vaiko vihainen dobermanni suu vaahdoten?
Totta kai miellyttävän näköinen keskustelukumppani on aina mieluisampi kun epämiellyttävän näköinen, niin miehillä kun naisilla. Miehet harvemmin pelkäävät naisia olivat ne kauniita taikka rumia, mutta naiset (omasta mielestään) "heikompana" sukupuolena liittävät fyysiseen epämiellyttävyyteen myös pelottavia luonteenpiirteitä. Anonyymi kirjoitti:
Mistä lähtien naisen omat preferenssit ovat oire jakomielitaudista ?
Suhtaudutko itse ihan samalla tavalla kirmaako sinua kohti iloisen näköinen labradorinnoutaja vaiko vihainen dobermanni suu vaahdoten?
Totta kai miellyttävän näköinen keskustelukumppani on aina mieluisampi kun epämiellyttävän näköinen, niin miehillä kun naisilla. Miehet harvemmin pelkäävät naisia olivat ne kauniita taikka rumia, mutta naiset (omasta mielestään) "heikompana" sukupuolena liittävät fyysiseen epämiellyttävyyteen myös pelottavia luonteenpiirteitä.Vihaisuus on eri asia kuin rumuus.
- Anonyymi
Wwuwuw kirjoitti:
Vihaisuus on eri asia kuin rumuus.
Ja vertailu on vertailu. Ystävällisistä koirista tykkäävät rotuun katsomatta useimmat ihmiset. Tosiasia kuitenkin on että jos se keskustelukumppani on vastenmielisen näköinen ja sitä sukupuolta mihin oma kiinnostus kohdistuu, niin se ei vaan tunnu niin mukavalta kun miellyttävän näköisen kanssa.
Ja kuten sanoin, outo = pelottava monilla naisilla. - Anonyymi
Niin, outo saattaa tuntua pelottavalta, mutta: Miten määritellään outo. Jossakin Itä-Suomessa outona pidetään sellaista, joka ei paljon puhu, kun taas jossain Huittisissa pidetään hurjan outona sellaista, joka puhuu ja jopa hymyilee.
Ja: Keskustelukumppani vastenmielisen näköinen?? Pöh. Tärkeintä on varmasti keskustelukumppanin KESKUSTELUTAITO kuin joku ihmeen ulkonäkölässytys.
Suomalais akat on naamaltaa iha posankan näkösiä.
- Anonyymi
niin tinderissä on ne vähän erikoisemat naiset ja pelkäävät vähän kaikkea eli mielisairauksia on eli ei tinderistä kunnon naista löydä mutta tinderimiehille ja varatuille pettäjille kelpaa hetkeksi henkisesti jälkeen jäänyt nainen jolta saa pimpsii helposti
- Anonyymi
mutta toisaalta hyvä että yksinkertainen nainen saa edes seksiä tinderi varatuilta ja arabimiehiltä niin hyvä että jollekkin kelpaa edes seksin ajaksi ja varattu mies jostakin esim 300km päästä esittää bisness miestä ja sanoo rakastan ja naidaan ja pakko lähtee töihin kun on pakko matkustella ja yksinkertainen uskoo ja gasanovaa naurattaa
- Anonyymi
Kyllä naiset pelästyy meitä rumia ätmejä, on siinä ihan kokemustakin.
- Anonyymi
Ensiksi: Ei ole mitään "ätmejä". Toiseksi: Jos nainen on pelästyvää sorttia, pelästyy hän ennemmin ns. komeita miehiä, koska joidenkin naisten mielestä ns. komeissa miehissä on jotain pelottavaa. Vähemmän komeita miehiä nainen ei pelkää, koska jotkut naiset tulkitsevat vähemmän komeat miehet nyhveröiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ensiksi: Ei ole mitään "ätmejä". Toiseksi: Jos nainen on pelästyvää sorttia, pelästyy hän ennemmin ns. komeita miehiä, koska joidenkin naisten mielestä ns. komeissa miehissä on jotain pelottavaa. Vähemmän komeita miehiä nainen ei pelkää, koska jotkut naiset tulkitsevat vähemmän komeat miehet nyhveröiksi.
Ensinnäkin: on ätmejä. Ja ihan ilman lainausmerkkejä. Toiseksi: jos nainen on pelästyvää sorttia, pitää olla aivan helvetin hyvän näköinen mies että nainen pelästyisi. Siis naisten mittapuulla, eli ehkä yksi mies sadasta on niin hyvän näköinen että pelästyttää hyvällä ulkonäöllään naisen. Sen sijaan noin 30% miehistä on niin rumia että nainen pelästyy.
- Anonyymi
Ei se ulkonäöstä ole kiinni. Mies voi olla toisaalta aivan liian upea ja karismaattinen, että sitä pelästyy ja, ajattelee, että ei hemmetti toi voi olla musta kiinnostunut.
Sit jos mies lähestyy liian rohkeasti ja hätäisesti ujoa naista, niin sitäkin voi pelästyä, kun ei osaa valmistautua.
-kokemusta on-- Anonyymi
Noin komeita ja karismaattisia miehiä on ehkä yksi sadasta. Ne loput komeat (eli siis naisten mielestä "tavallisen näköiset") eivät ole niin komeita että nainen heitä säikähtäisi.
Karismaattiset miehet kaataa naisia.
- Anonyymi
Ei saisi kaataa naisia tai muutenkaan kampitella nuoria naisia, eikä kannattaisi olla vappunakaan ruma kuin george cloney naamareineen, rekeineen ja veneineen tämä pojukin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1643583Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.532040Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281098
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381034- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872