Naiset kalassa

12

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      niin naisten kanssa mutta ei tyttösten ja videolla olli tyttösiä eli lapsukaisia tai teinejä mutta naisten kanssa olisi kiva kalastella

    • Anonyymi
      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kuin jenni hauki-onkose kala vai lahna?

    • Anonyymi

      Ei tuossa ehtis kalastaa kun katselis vaan naisten söpöjä pyllyjä.

    • nätit pyllyt oli joo (tosin ittellä alkoi tuntumaan haamuhiertämistä noista persvakoon kiipivistä uikkareista)

      mut ku en jaksanu koko videoo kattoo, nii kalastiko nuo siis pelkästään 'catch and release' -meiningillä?
      koska jos, niin ELÄINRÄÄKKÄYSTÄ!!!! kala saa haavoja suuhunsa, koukku voi päätyä jopa kiduksiin asti ja vahingoittaa niitä, ja vähintäänkin eläinparka stressaantuu suunnattomasti tartuttuaan koukkuun ja kun se kiskotaan pinnalle ja pidellään käsissä ja poseerataan sen kanssa ja mitä kaikkee..

      ihan vaan koska jonkun mielestä on kivaa kattella ku hyväkroppaset naiset vähän kalastelee..

      käsittämätöntä et eläinten vahingoittamista edelleenkin pidetään "kivana pikku harrastuksena ja viihdykkeenä"!
      olisivat sit myös itte tappaneet ne kalat ja laittaneet niistä vaikka kalapotut.

      • Anonyymi

        Ei tuollaista kannata murehtia. Lehmätkin kärsii kun ne on navetassa. Tuo oli kai jostain floridasta, olen itse siellä kalastanut napsijoita.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ei tuollaista kannata murehtia. Lehmätkin kärsii kun ne on navetassa. Tuo oli kai jostain floridasta, olen itse siellä kalastanut napsijoita.

        tietääkseni niille lehmille ei tahallisesti ja viihteen vuoksi aiheuteta kipua, pelkoa ja stressiä siellä navetoissa.
        tosin joo, paremmatkin voisi olla lehmien oltavat,

        tapoitko myös itse ne napsijat ja valmistitko ne ruuaksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tuollaista kannata murehtia. Lehmätkin kärsii kun ne on navetassa. Tuo oli kai jostain floridasta, olen itse siellä kalastanut napsijoita.

        Autojenkaan mielipiteitä ei kannata murehtia kovin paljon.


    • Anonyymi

      Olen avovaimon kanssa käynyt kalassa jo vuosia. Hienoa jaanvietettä ja kalaa saadaa, sikkaa, ahventa, haukea, kirjolohta, taimenta.

    • Anonyymi

      Käyn myös kalassa mieheni kanssa. En ollut koskaan kalastanut kun 5 vuotta sitten tapasimme. Mieheni käy kalassa 20 kertaa kuukaudessa, on työtön niin käy kalassa ja pakastin on täynnä kalaa joten syömme kalaa usein. Ahventa ja haukee usein syödään, kala on kyllä hyvää, haukee en ollut koskaan edes syönyt ennen kun mieheni toi sitä kotiin. Mikäs siinä ahven on hyvää ja ilmaiseksi sitä saa merestä kun mieheni tuo. Säästää myös paljon rahaa koska ahven maksaa kaupassa 30 euroa kilo.

    • Anonyymi

      Kalastus on mukavaa. lohta ja ahventa kalastan ja ahventa myyn jos tulee hyvin. Verkolla kalastan ahventa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      168
      1773
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      55
      1654
    3. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      124
      1251
    4. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      70
      1211
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      111
      1018
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      56
      921
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      90
      889
    8. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      10
      806
    9. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      763
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      735
    Aihe