nämä vuodet olla jumalan omia...olette todella suuria
te jumalan omat jotka olette jaksaneet kaikki
Anonyymi
4154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Täydennän selvästikin kesken jääneen lauseen:
... olette todella suuria epäjumalanpalvelijoita.
Voihan sitä epäjumaa puolustella noinkin avuttomasti.
Sinuna olisin kuitenkin polvirukouksella yrittänyt manta jotain innoittavampaa.
Ympäristöään huonommin valoa heijastavat kuviot jollakin pinnalla muodostavat mielenkiintoisen fysikaalisen ilmiön. Jos sellaisista kuvioista kokoaa saman kokoisia ryhmiä varioiden kuvioiden paikkaa ryhmän sisällä ja samalla kuitenkin ryhmien keskinäisen järjestyksen säilyttäen, syntyy vaikkapa seuraavanlaisia kuvioryhmien kombinaatioita: Däev itukskilaumet ttviu ääisphä, Dveä utikksaliumte tutiv isphäää, Edäev laumetikskuti tvuit siääpäh ja Vedä ateistimulkku vittu päähäsi. Mysteeriksi allekirjoittaneella jää, mitä sellaista on neljännen kombinaation fysikaalisissa ominaisuuksissa, että sen aiheuttama biokemiallinen reaktio aivoissa ainakin joissakuissa lukijoissa poikkeaa kolmen ensin mainitun kombinaation aiheuttamista reaktioista, ja näin kävisi todennäköisesti vieläpä pinnan materiaalista riippumatta: se toimisi, kumma kyllä, tietokoneen tai kännykän näytöllä, paperilla, puupinnalla, pahvilla, liitutaululla, metallilevyllä, jopa savumerkkeinä taivaalla. Toistaiseksi jotkut ääliöt tukeutuvat ilmiötä selittäessään sellaisiin hömpötyksiin kuin semantiikka, semiotiikka ja psykologia, joiden avulla yllä esitettyä esimerkkiä ja vastaavanlaisia ilmiöitä yritetään selittää - voitteko kuvitella ! - viittaamatta lainkaan kyseisten kuvioiden fysikaalisiin ominaisuuksiin! : D
Kyllä se näinä vaikeina vuosina on vaatinut heiltä jotakin ainutlaatuista tai pyhän hengen jatkuvaa olemista heidän kanssaan. Itselleni Jehova sanoi OLEVANSA KANSSANI NIIN KAUAN KUIN PYSYN CELIBAATISSA. Se alkoi 23.7.2004 ja päättyi 16.3.2013. Eli yli kahdeksan vuotta sitä kesti. Ja yli kahdeksan vuotta Jehova siis on kanssani, MUTTA LUULTAVASTI EI ENENPÄÄ.
Mä en siis kestänyt loppuun asti, vaan lankesin onaniaan ja pornoon. Teen siitä parannusta yhä vielä joka päivä, mutta NE JOTKA KESTIVÄT VUODEN 2011 JUHANNUKSESTA ALKANEEN SUUREN SOTATILAN LANKEEMATTA OVAT MUNKIN MIELESTÄNI TODELLA SUURIA JA ANSAITSEVAT TODELLA PALJON KEHUJA?