Olen miettinyt kasvojen kohotusta tai sitten vaihtoehtoisesti ylä/alaluomileikkaus sekä kaksoisleuanpoisto. Täyteaineita en halua. Mihin siis mennä ja kuka olisi hyvä. Onko kellekkään Jaan Troost tehnyt? Kokemuksia? Rahaa ei kalleimmalle ole, budjetti n.5000€
Kasvojen kohotus/leikkaus kokemuksia, missä ja kuka?
6
430
Vastaukset
- Anonyymi
Lookilla budjetti riittää. Mulle on tehty alakasvot, luomet, kulmat ,melko mittava operaatio. Toipuminen vie mutta on sen arvoista! Nyt riittää jatkossa hyvä kasvohoito. Aurinkoa ei auta ottaa enää. Jos meet Suomessa Terveystalolle tai Mehiläiseen ei 7000e riitä.
Kuinka kauan kesti toipuminen ihmisten ilmoille? Kävin 3 viikkoa sitten ylä ja alaluomileikkauksessa jossa tehtiin myös poskipäiden kohotus koska mulla oli järkyttävät pussit poskipäiden ja alaluomien välissä. Olen toipunut muuten hyvin mutta alaluomet roikkuu irti silmästä niin että en voi ulkona olla ja kauppojen ilmastointi sattuu silmiin. Töihin pitäisi mennä mutta en pysty ainakaan vielä. Jälkihoitoohjeissa ei ollut mainintaa siitä että teippejä pitäisi laittaa vielä tikkienpoiston jälkeenkin mutta kun laitoin viikko sitten kuvan silmistä lääkäri kehoitti teippaamaan silmät oikeeseen asentoon. Teippejä en kummankaan pysty pitämään kun alkaa alaluomien ihoa kirvelevään eli ei onnistu muokkaaminen teippienkään avulla. Tarkoittaakohan tämä nyt sitä että silmäni jää roikkumaan ja silmistä vuotaa vettä alvariinsa. Onko kellään kokemuksia?
- Anonyymi
Tallinna sitten? Suvi Pitkänen sen verran kamalan näköinen ettei ikinä ainakaan Look..
- Anonyymi
Miksei muka saa ottaa aurinkoa? :0
- Anonyymi
Lookilla käy paljon myös muita kuin julkkiksia. Aurinkoa ei siksi ettei ihoon tule värimuutoksia. Lääkäri antaa kyllä ohjeet.
- Anonyymi
Lookia minäkin suosittelen,vuosikymmenien ammattitaito,taitavat kirurgit,hyvä jälkihoito. Tokihan se kilpailijoita nyppii kun joku tekee taidolla halvemmalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022306- 1151801
- 881449
- 1331397
- 1171266
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘741248Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631111- 511067
- 36992
- 33844