Farkut löystyy!

=(=(=(

O.N.L.Y.:n farkut löystyy aina parin ensimmäisen käyttöpäivän aikana, ja sitten ne on perseestä ihan lösöt. Mistä sais löystymättömiä farkkuja luikkijalalle?

10

6976

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Chic

      Only kuuluu halvemman hintaryhmän farkkuihin ja usein laatu ja hinta kulkee käsikädessä. Aina kallis hinta ei takaa hyvää laatua mutta usein korkeamman hintatason farkut ovat suunnittelultaan ja laadultaan parempia. Eli merkkiliikkeisiin vaan.

      • onlylla on aikas montaa eri mallia, ja hintakin vaihtelee neljästä kympistä yhdeksään kymppiin.
        mulla on liki kaikki farkut sieltä ja kunnon farkusta olevat, ei siis ohutta pehmeää farkkukangasta olevat, ole löystyneet mihinkään.
        ja teen kans niin et aikas timmit ostan, päällä ne si mukautuu.
        yks merkki onlyn lisäks mitä kamtsii kokeilla on miss sixty.


    • ........

      Itse ostan Vero Modasta farkut. Ostan tiukat löystymisen varalta. Sitten eivät lökötä.

    • farkkumyyjä

      kun ostat farkut, niin osta ne todella tiukkana. farkkukankaassa on aina puuvillaa ja sehän venyy käytössä. farkut venyy käytössä noin 2 kokoa ja kun ne peset, niin ne "kutistuu" takaisin oikeaan kokoonsa. kun peset stretchfarkkuja, niin ÄLÄ käytä huuhteluainetta. huuhteluaine tuhoaa kankaassa olevaa elastaania ja elastaani on juuri se aine, joka antaa joustavuutta.

      itse käytän replayn farkkuja. hinnaltaan semmoiset 120e, mut ehdottomasti hintansa arvoiset; pitää muotonsa ja ei venähdä. suosittelen:)

    • Tiina

      Itse käytän myös Onlyn farkkuja. Kun olet käyttänyt niitä päivän ja ne löystyvät, niin älä laita pesuun jos eivät ole likaiset, ne ainoastaan kuluvat!

      Tee näin; laita suihkepulloon vettä, ja sumuta löysiin kohtiin vettä, näin ne kuivuessaan "kiristyvät" takaisin malliinsa! Olen tehnyt näin jo vuosia ja hyväksi todennut :)

      • Huuhteluainetta

        Pese farkut aina suositus lämpötilassa (yleensä 40 tai 60 astetta) mutta älä laita huuhteluainetta. (tavallisillekaan farkuille) Se pehmentää puuvillan niin, että housut löystyvät heti!


      • Maria the farkkumyyjä
        Huuhteluainetta kirjoitti:

        Pese farkut aina suositus lämpötilassa (yleensä 40 tai 60 astetta) mutta älä laita huuhteluainetta. (tavallisillekaan farkuille) Se pehmentää puuvillan niin, että housut löystyvät heti!

        Hei!

        Farkkua, joissa on elastaania ei missään nimessä saa pestä 60 asteessa!! Farkun elastaani tuhoutuu jo yli 40 asteessa, joten kannattaa pestä 30:ssä. Tämän takia farkkuja ei tietenkään saa laittaa myöskään kuivausrumpuun!!

        Elastaania on montaa eri laatuista. Veikkaisin, että Onlyn käyttämä elastaani ei ole sitä laadukkainta. Only käyttää elastaania myös aika paljon (olen nähnyt, että jopa 30%). Sopiva elastaanin määrä farkussa on 1-3%. Mikäli farkussa on polyesteriä (yleensä 18%) farkku on paljon jämäkämpää, eikä veny niin kuin elastaania sisältävät.

        Tiedoksi vielä, että laadukas farkku ei todellakaan veny 2 kokoa suuremmaksi. Oikea venymismäärä on noin puoli kokoa. Mitä kulutetumpi, ohuempi ja hauraampi materiaali, sitä helpommin farkku venyy.

        Että näin =)


    • Kääpiöpeffa

      Kaikki farkut löystyy, vaikka ostais millaset tahansa. Ärsyttävää !!!!!

    • butterfly

      ei mulla ainakaan löysty Onlyn farkut ollenkaan! Pesen ohjeitten mukaan enkä käytä huuhteluainetta. Ostan aina just sen normaalin koon Onlyn farkuista ja hyvin on muotonsa pitäneet. Strange...miten joillakin venyy ja joillakin ei...very strange... =/

    • Danzku

      eikö se auta kun ne pesee,niin sittenhä niitte farkkuje pitäs olla taas kireet..??...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2855
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      109
      1132
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      931
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      895
    5. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      887
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      867
    7. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      824
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      820
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      754
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      136
      749
    Aihe