Löysin netistä suht koht suositun arabitubettajan. Ja olen aivan lääpälläni häneen. Hyvä ulkomuoto ja olemus. Tilaajia hänellä on lähes 100 000 ja Facebook-seuraajiakin 50 000. Videoihin saa 200 viestiä kuhunkin. Osa näistä on rakkaudenjulistuksia naisilta ja jopa miehiltäkin.
Nyt mietinkin mitenkä voisi saada positiivisella tavalla henkilön huomion? Sähköpostia tms. ei ole. Eikä ole kaverimahdollisuutta FB-sivuilla.
Kun mietin lähettääkö useat naiset hänelle ihastusviestejä, jolloin kaikki viestit hukkuvat tulvaan. Ja on ihan mahdotonta saada huomio. En kehtaisi Youtube-videoiden kommenttiosioonkaan kuolata.
Olen todella kiinnostunut tästä miehestä ja haluaisin tietää, voisiko hän pitää minuakin puoleensavetävänä?
Millä tavalla voisi toimia tässä tilanteessa? Ja mikä on asiallista lähestymistä tai herättää kiinnostuksen?
En haluaisi vaikuttaa bimbolta tai halvalta tyrkyltä, mutta melkein olen jo tunkemassa nakukuvia hänelle. Yleensä kosiskelu on miesten hommaa, mutta mitenkä herättää huomio? Mitä nainen voi tehdä saadakseen miehen kiinnostumaan, muuta kuin esitellä avujaan?
Tuntuu hyvin syvälliseltä kanssa... pitäisikö vedota siihen puoleen?
Pitääkö tässä perustaa uusi Youtube-tunnus, pelkästään kosiskelua varten? Olemassaoleva kanavani on politiikkaa ja islamia pilkkaava, enkä halua missään tapauksessa sitä yhdistettävän omaan nimeeni. Ja kyseessä on arabimies. Ei ehkä tee toivottua vaikutusta.
Miten iskeä netissä mies?
3
196
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä oli päivän piriste, onnea valitsemallasi tiellä.
- Anonyymi
Minä olen aina saanut kaupasta mies seuraa välillä juuri viikonlopuksi. Ostan viikonloppuruokia ja muutamia kaljoja. Kassajonossa menen sopivan miehen perään, ja kaljoja hihnalle laittaessa vihjailen, että olisipa seuraa niin riittäisi näistä juomista hänellekkin. Ei semmoista miestä olekaan joka ei tuosta hoksauksesta olisi hymähtänyt varsinkin kun katson amiestä samalla silmiin.
- Anonyymi
Ei herrajestas. Kaikkialla kun päivitellään sitä, että urokset laittavat elimiensä kuvia naisille - joka on tietenkin törkeää eikä yleensä johda mihinkään - pahimmassa tapauksessa rikosilmoitukseen ja lähestymiskieltoon - olen tosin miettinyt myös sitä, miksi eivät naiset laita piirakan kuvia miehille?
Kyllä minä olisin aika otettu, jos joku hyväkroppainen nainen niin mulle tekisi :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574176Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303672Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92391Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei102222Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1491872- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181758Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1511048Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79925