Keskusta pettureita täynnä!

Anonyymi

Keskusta on pelkkiä pettureita täynnä tai ainakin suurin osa. Ensin jauhetaan mediassa, että vaalitulos on puhunut kuulumme ja jäämme oppositioon. Sitten luvataan hallitusovi on raollaan vasta viimeisenä vaihtoehton . Nyt Keskusta on sitten hinkumassa ensimmäisten joukossa hallitukseen. Sannia lainatakseni Että mitähän v****a.

Jos Keskusta lähtee hallitukseen ennen kuin viimeinen vaihtoehto on käsillä. En ikinä enää äänestä yksissäkään vaaleissa keskustalaista. Vaikka alueeltani ei olisi parempaa ehdokasta etsin sen jostain muusta puolueesta.

Pidin Sipilää järkevänä poliitikkona, mutta tämä siirto on kyllä vastoin kaikkea sitä mitä vaalien jälkeen luvattiin.

8

<50

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nimen omaan. Mikäli keskusta ei olisi syönyt lupauksiaan olisi edetty näin. Keskusta olisi kieltäytynyt olemasta valmis hallitukseen SDP:n kanssa. SDP olisi neuvotellut muiden kanssa. Jos Rinne ei olisi saanut hallitusta kasaan ja neuvottelut olisi aloitettu uudestaan Persujen toimesta. Tällöin se olisi ollut viimeinen vaihtoehto ja keskusta olisi voinut sanoa olemme käytettävissä.

      Nyt on toimittu aivan toisin kun on vaalien jälkeen kokoajan toitotettu kaikkien haastateltujen keskustalaisten suusta tiedotusvälineille.

    • Anonyymi

      Voisi jopa miettiä ihan niin radikaalia protestia, että antaisin ääneni seuraavissa eduskunta vaaleissa persujen ehdokkaalle. Sdp ja keskusta saisivat sitä mitä tilasivat. Siinä menisi samalla sekin, että en ikinä äänestä persua. Sentään vielä on SDP ja Vasemmisto ja niitä periaatteita en syö. Jokaisella pitää olla jokin periaate, mistä ei tingitä. Keskustallakaan ei tätä näytä olevan enää. Totuus toista kuin lupaukset.

    • Anonyymi

      Miksi ihmiset haikailevat kesäaikaa? Käykääpä lukemassa hyvä kirjoitus ja historiaa kesä-talviajasta
      https://www.terveyskirjasto.fi/kotisivut/tk.koti?p_artikkeli=lis00407

      Toivottavasti edes yhden päätöksen osavaat lyödä oikealla tavalla lukkoon.

      Käykääpä vielä varmuuden vuoksi allekirjoittamassa aloite, jotta kesäajanvuohottajat saadaan lopullisesti hiljaisiksi.
      https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/4309

      Jos kesäajalle olisi oikeasti perusteita niin tottakai siihen oltaisiin jäämässä, mutta kun ei ole. Pelkkä yksi tunti valoisaa iltapäivään ei ole riittävä syy vs Normiajan lukuisat syyt.

    • Anonyymi

      Kokoomus ja Keskusta lupasivat lähes identtistä veropolitiikkaa. Kenenkään verotus ei nouse! No saa nyt nähdä pettääkkö Keskusta loputkin äänestäjänsä.

      Varmaan ruokaukaupassakin jatkossa 20 euron maksu nousee 30 euroon. Kiitos Keskustan joka ei tule pitämään lupauksiaan. SDP ja Vasemmisto pääsevät rauhassa kurjentamaan kaikkien meidän elinoloja.

      • Anonyymi

        Muistapa taas että Suomessa on ollut porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia vuodesta 2003 lähtien.


      • Anonyymi

        Kiitos siitä verotukseni ei viimevaalikaudella noussut.

        Sen sijaan Kokoomuksen ja SDP:n sekamelska hallitus sai aikaan myös idioottimaisen työssäkäyvää riistävän Yle-veron.


    • Anonyymi

      Jos Kekkonen eläisi hän toteaisi Keskustalaisille. "Saatanan tunarit"

    • Anonyymi

      Kaikkonen on uusi Kekkonen vain pienillä eroilla tai ehkä ei sittenkään.. Ministeri Audi ja lisää palkkaa. No kyllä me sitten lähdemme hallitukseen. Korottakaa vaikka kaikkia veroja SDP Ja Vasemmisto (Kaikkonen sanoo) nyt me rikastumme ei meillä ole hätää, vaan pienituloisemmilla (Kaikkonen ja Rinne hekottavat yhteen ääneen ja Li Andersson yhtyy mukaan) Haavisto katsoo kummeksuen sivusta ja huutaa lopulta entäs ne ympäristö verot? Rinne huikkaa Pekka Pekka tuu tänne, kyllä me niitäkin korotetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      89
      2523
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1403
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      103
      799
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe