Raha ei lisäänny tällä, mutta ehkä veronkiertoa saataisiin aisoihin. Kaikenmaailman tuet, joita köyhiltä imetään tyhjänpäiväisen ahneuden tähden, ne pitää lopettaa heti gloppauksista välittämättä. Kreikkatuki ei kyllä ole unohtunut. Tuohon touhuun suomella ei enää ole varaa. Eurovaluutta on takalistosta. Miten italiakatastrofi käsitellään? Ei muuta, kun itket ja maksat taas. Valitettavasti ei näytä hyvältä eu.n tulevaisuus.
Kerranikin hallitus ilman kokoomusta. Toivoa on kansalla.
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä EKPn Mario Draghi hoitaa tollaset pikkulainat vähän slaideria liikuttamalla ja euro pyörii taas!
https://fi.wikipedia.org/wiki/Mario_Draghi
Itse ihmettelin kun eivät heti alkuun maksaneet noita kreikan lainoja pois kun EKP siihen pystyisi ja nehän olivatkin Saksan ja Ranskan epäonnistuneita sijoituksia joista ei kreikkalaiset ole saaneet kuin kärsimystä.
Suomalainen mies EKPssä on kaikkien kansojen kannalta huonoin mahdollinen ratkaisu.
Onhan se joillekin kivaa, että verot vain lisääntyy.
Tulee ympäristövero, tulee lihavero, tulee veroja verojen perään.
Sitä saatte, kun niin äänestitte.
Terijoen hallitus
Ei tämä mahdollinen tuleva hallitus muuta kyllä mitään, raha kiertää vaan eri kautta bisnesmiesten taskuihin. Ilmastohuijaus on juuri sitä missä pääsee taas kansaa rokottaa oikein kunnolla ja mikä parasta kun köyhä joutuu menee bussilla töihin niin ilmastohuijari päivittää uuteen bensa mersuun :)
"...köyhiltä imetään..." matukustannukset, monta miljadia vuodessa ja lisääntyy vaan.
Ja demariministeri Urpilaisen Kreikka-tuet todella muistetaan sekä valehtelu niiden takuiden suhteen.
Sipilän kepu-politiikkaa ei aloittaja arvostellut ja sitähän Rinteeltä nyt on luvassa. Sen puolestahan demareita äänestettiin, eikö?
Heti eeuu-vaalien jälkeen alkaa kuulemma se sama ryysis, jolle ei voitu aikaisemminkaan mitään.
Siksikö punainen mattokangas on kaupasta loppu? Antti on ostanut kaiken.
ei ole toivoa, veturi-antti kulkee kuin huojuva holisti keinuen laidasta toiseen jo alkaessaan.
on selvää, tuo porukka ei osaa mitään....tai osaa ne viedä maan tilan entistä pahempaan jamaan.