Mikä on parasta: muuttaa muualle asumaan lapsen kanssa tai jäädä asumaan missa asuimme ennen avioeroa ,mutta pelkään että masentuu kun tapaan exan? Teidän kokemukset.
Avioeron jälkeen ...
2
101
Vastaukset
- Anonyymi
Kukin tekee kuten tykkää ja parhaaksi katsoo. Itse halusin muuttaa lasten kanssa toiseen asuntoon, koska ex oli ns. hinaavaa vastahankaista tyyppiä. Erosta ei olisi tullut yhtään mitään, ellei itse olisi kaikkea järjestänyt. Joillakin ero sujuu notkeammin.
Toiselle paikkakunnalle ei kannata muuttaa (ainakaan ilman hyvää syytä, "muuten vain"). Ellei tuo paikkakunta ole järjellisen matkan päässä yhteisestä paikkakunnasta. - Anonyymi
Lapsi haluaisi sinne mistä muutettiin tanne pari vuotta sitten,mutta siellä minulla ei ole ketään ja en tie miten hänen ystävät reagoivat kun aika meni ja kohta alkaa murros ikä!?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893382
- 1023056
- 532272
- 211761
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201705Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111650Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61568Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221468Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131391Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381384