Moi!
Minulla on ollut noin 6kk molempien jalkojen kova kipu varsinkin levossa ne on todella kipeitä. Jatkuvasti särkyä molemmista jaloista. Myös ala selkä on kipeä.
Olen käynyt lääkärissä varmaan 30 kertaan ja on tutkittu jotenkin. Alaselässä yksi pieni välilevy pullistuma ja rintarangassa yksi pieni välilevy pullistuma. Molemmat on pieniä ja ei paina hermoja. Kuvat on otettu 2,5 kk sitten.
Jalkasärky jatkuu ja jatkuu. Käyn kiroptarikossa viikossa 3 kertaa ja fisioterapiassa käyty. Ei mitään ole auttanut kipuihin.
Kävin fysiatria lääkärin luona ja epäiltiin reumaa Ja tehtiin verikokeita ja verikokeet olivat todella normaalit ja magneettikuvissa ei ollut tulehdusta viittaava merkkkä.
Lääkäri antoi minulla tulehduskipulääkkeitä kuten gabrion 300. Olen syönyt niitä nyt muutaman päivän. On hieman apua siitä jonkun verran mutta lääkkeet väsyttää aika paljon. Lääkärin mukaan ei ole huolestuttava epäilystä ja syy johtuu lihaksesta ja jossain olisi hermopuristuksessa.
Olen todella väsynyt näihin jalka kipuihin, en oikein kestä tätä kipua. Hierontaan myös olen käynyt ja kaikkien mielestä minulla olisi selkä lihakset ja pakara lihakset hyvin jäykkänä.
En yhtään tiedä voiko lihaksien jäykkyys aiheuttaa näin kovaa kipua jalkoihin ja näin kauan?
Onko kellään kokemuksia tai vinkkejä miten saisin tämän kivun hoidettua tai mistä oikein tämä voisi johtua?
Molempien jalkojen kova kipu/lepo särky
1
311
Vastaukset
- Anonyymi
Itse kärsin samasta vaivasta. Selässä myös vikaa, jäykkäkin olen. Viimeksi lääkäri kirjoitti, että jaloissani on huono verenkierto. En tiedä mistä niin päätteli.
Voisko liittyä mikroverenkiertoon? Kotikonstina voisi kokeilla kylmä/lämmin suihkuttelua. Ristiriitaista tietoa löytyy Bemer laitteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167180- 1992567
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1062026En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761548Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911089- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46969- 78870
- 45739
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7728