Vuoden kuluttua Euroviisut pidetään Australiassa

Anonyymi

Australian tämänvuotinen laulelma ei ole kertosäkeiltään eikä sisällöltään mikään erityisen mukaansatempaava. Mutta laulelun tueksi rakennettu, huojuvien seipäiden päässä esitetty lauleleminen, se on nyt ihan uutta ja EU-erikoista tänä vuonna.
https://youtu.be/m3WF2AsxLB8

Ruotsi olisi muka joku ennakkosuosikki? En ole edes kuullut heidän kappalettansa. Olen vain tältä yhdeltä katsomiselta täysin varma, että Australia tulee voittamaan tämän vuoden viisut.

Ensi vuonna kaikki EBU-televisioyhtiöt kisaajineen matkustavat sitten Tasmaniaan, tai johonkin muuhun Australian exoottiseen territorioon. Taikka sitten sijaispaikkana Edinburghiin, kilpailemaan ja esiintymään.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nuo aussien pylväät ovat vähän samanlainen tekninen ilmiö kuin oli 2006 Euroviisuissa Lordin siivet, jotka toimivat akkuporakoneen voimalla ylös.

      Musiikki molemmilla ihan lattanaa. Eikä Lordi ole saanut tuon jälkeen ainoatakaan kaupallisesti kelvollista albumia aikaiseksi. Nuo porakonesiivet ja maskit kuitenkin riittivät nostamaan Lordin, ja nyt pylväiköt nostaa aussit voittoon.

    • Anonyymi

      Daruden luk övei on Suomen euroviisuhistorian surkein esitys.

    • Anonyymi

      Nyt on ilmasto teema ja Australian voitto olisi paikallaan. Saataisiin lentää koko Eurooppa Australiaan saakka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3857
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      189
      3694
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2108
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      153
      1127
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe