Venäjän trolli housut kintuissa?

Anonyymi

https://keskustelu.suomi24.fi/t/15660875/vihapuhe-aiotaan-kieltaa-suomessa--miten-kay-ryssaviha-puheelle

Troplli toimii natopalstalla venäjän eduksi?
Vertaa:
https://murobbs.muropaketti.com/threads/ukrainan-vallankumous-venaejaen-laajentumispyrkimykset.1085034/page-1570#post-1714831031

"Mitäs sitten, jos SVR:n ja FSB:n vastaavat likaisen työn porukat soluttautuvat suomalaisiin "ryssiä silmien välliin"-porukoihin ja niin sanotusti co-optaavat ne heidän käyttöönsä? Aina löytyy joku riemuidiootti, jota voi innostaa vaikka paiskomaan kiviä Radio Sputnikiin tai pieksämään kauppareissulle tulleen Natalian koska hän sattui puhumaan venäjää. Ja tällaista porukkaa ei välttämättä edes tarvita, kuten KGB:n maalauskampanja osoittaa, kunhan syyttävä sormi voidaan kohdistaa suomalaisiin venäjänvihaajiin."

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Natopalstalla työskentelee kaikesta päätellen venäjän palkkaama venäjävihapuhe työntekijä, joka ei salli positiivista keskustelua natostakaan. Ei ihme että naton kannatus on laskenut kun natosta ei voi enää puhua. Mitähän sanovat natoyhteistyöporukat, kun rahaa on laitettu hankkeeseen jos toiseenkin ja toi natopalstan trolli tekee kaikkensa pilatakseen suomen natokeskustelut? Näyttäis eri nikeillä toimivan IS mielipidepalstoillakin.

      Ihme juttu että "porukat" vaatii suomea natoon, mutta kannatus laskee. Todennäkösesti vaatija koostuu tästä yhdestä tai parista tapauksesta. Vaihdetaan vaan nikkiä ni luulevat eri henkilöks. Venäjätrolleja huutelee venäjällä olevan mutta onkin lähempänä kun luultiin. Kuka sille maksaa? Onko ruplina vai euroina?

      • Anonyymi

        Puhut varmaan sboss rommeli trollista,minkä venäjän palvonta on huomiota herättävää


    • Anonyymi

      Olin Venäjällä Eurooppa-päivän aikaan. Se on Venäjällä nimellä Voiton Päivä siinä juhlitaan Toisen Maailmansodan voittoa osana liittoutuneita. Samaa päivää pitäisi juhlistaa samaan aikaan samasta syystä Euroopassa ja Yhdysvalloissa. Mutta vain Venäjä juhlii sitä, en ymmärrä miksi asia on näin.

      Koska olen suomalainen niin ymmärrän täysin tuon juhlan ja tunsin jollain tavalla häpeää kansallisuudestani, mutta selitin asian varsin hyvin jokaiselle kysyjälle ja he kunnioittivat minua sen vuoksi enemmän kuin minua on koskaan Suomessa kunnioitettu tuntemattomien suunnalta.

      Netissä voi toki huudella kaikenlaista mutta en pidä siitä tavasta jolla tavallista venäläistä Euroopassa kohdellaan koska eihän brasilialaisia, intialaisia tai kiinalaisiakaan noin kohdella. Venäläisillä on oma historiansa kuten meillä kaikilla. Olenko sitten hyödyllinen idiootti kun näen puissa vähän metsääkin.

      • Anonyymi

        Tässä siis todennäköinen natopalstan trollin selitys.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tätä ei sovi unohtaa.

    • Anonyymi

      Natopalstan trolli uskoo vakavissaan että venäjävihapuheella suomen natokannatus saadaan nousuun. Venäjä on jo varoittanut, että seurauksia tulee jos suomi liittyy natoon. Natopalstan trolli haluaa siis mahdollisimman nopeasti nämä venäjän uhkaamat seuraukset suomeen, eli kyseessä on suomea syövä myyrä, joka toimii venäjän eduksi.

    • Anonyymi

      Kun provosoidaan ei saa provosoitua. Toisesta korvasta sisään ja toisesta korvasta ulos. Ei haukku haavaa tee.
      Vanhustenhoito ja työttömyyden hoito, eihän se nyt vihapuhetta, se on niin ystävällistä hyväksikäyttöä.
      Lapsiakin rakastetaan kun sydänäänet kuuluu, niin revitään pois, ettei pääse tähän hyvään maailmaan häiritseen holtitonta hekumaa. Pistetään uusiksi luonnonjärjestys. Edistystä ????

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      461
      2805
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2645
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      269
      1582
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1184
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      440
      1121
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1098
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      960
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      928
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      889
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      875
    Aihe