On erikoista, että Ulla ja Tale menevät naapurin asuntoon omilla avaimillaan, ja etsivät jotain paperia. Sitten kun löytyi yksi, niin menivät Ismon kauppaan huutelemaan hääpaikaksi valitusta talosta.
Ei taida Talella on mahdollisuuksia talkkariksi, kun jo nyt käyttäytyi rikollisesti. Eihän hänellä ole mitään kokemusta tai koulutusta talkkarin hommiin, kun siihen ei riitä että isovanhemmat ovat olleet saman talon talkkaripariskunta.
TV-sarja on viihdettä, mutta voisi siinä jotain järkeäkin olla.
Jotenkin outoa
12
72
Vastaukset
- Anonyymi
No onhan se hieman outoa:dd
- Anonyymi
Salkkareissa ihan normitilanne eikä mitään outoa. On nähty ennenkin.
Ulla tonkii toisen kämpässä ja opettaa Talenkin pahoille tavoille.
Oisvat vielä molskauttanneet käärmeet joka asunnon vessanpyttylöihin, että nykynen huoltoyhtiö sais huutia.
- Anonyymi
Nyt se vasta kummalliseksi meni, kun Ulla kutsui yhtiökokouksen koolle. Lain ja yhtiöjärjestyksen mukaan yhtiökokouksen kutsuu koolle yhtiön hallitus tai kymmenen prosenttia yhtiön osakkeenomistajista sitä vaatii jonkin erityisen asian takia. Silloinkin se vaatimus pitää esittää yhtiön hallitukselle, joka sitten kutsuu yhtiökokouksen koolle. Ja eihän se Ismo ole taloyhtiön puheenjohtaja vaan taloyhtiön hallituksen puheenjohtaja.
- Anonyymi
Tavallisen törppöä sakkia nuo talon muut asukkaat, kun eivät ole vaatineet yleisavainta Ullalta pois. Pitäisi käsikirjoittajienkin edes yrittää pysyä oikean elämän totuuksissa. Ja sitten vielä siinä "yhtiökokouksessa" Tale äänesti omassa asiassaan, eikä kukaan reagoinut mitenkään, vaikka hänen olisi tietenkin pitänyt jäävätä itsensä.
- Anonyymi
Lisäksi Kalella ei kaiketi ole koko talossa yhtään osaketta niin hiukan nauratti että siellä se pojotti käsi pystyssä.
- Anonyymi
Omistahan Kalle kämpän Pihlajakadulta
- Anonyymi
Saako taloyhtiönkokouksessa piereskellä äänekkäästi? Puupenkit parhaita.
- Anonyymi
Saa ainaski Pihlajakadulla.
Ulla päästelee kybällä ja samalla
huutaa ettei muut kuule sitä,
vaikka kyllä ne haistaa.
- Anonyymi
https://youtu.be/aILutAHFHkk?t=400 siinä Gunnar eli Antti Seppä ruskiapaitasena vuonna 93 noin 46-vuotiaana
- Anonyymi
Entäs Ulla?
Mitään kuvia Ullasta ruskeahousuisena?
- Anonyymi
Jäikö salkkarit jo tauolle????
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521713931Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813119Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv472155Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232133Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?551935TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251278- 401270
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581058Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10768