Mikä laulu?

Muistuipa mieleen 90-luvun alkupuolella radiosta kuultu kappale. "Tämä tie vie sirkukseen, kuoleman eteiseen. Tämä tie vie sirkukseen, kuka luottaa huomiseen." Ei mitään aavistusta laulun nimestä tai esittäjästä.
Yritin googlettaa, mutta ei löytynyt...
1246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nostan tämän, koska en ole vieläkään saanut selville kappaleen nimeä tai esittäjää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Muistuipa mieleen 90-luvun alkupuolella radiosta kuultu kappale. "Tämä tie vie sirkukseen, kuoleman eteiseen. Tämä tie vie sirkukseen, kuka luottaa huomiseen." Ei mitään aavistusta laulun nimestä tai esittäjästä.
Yritin googlettaa, mutta ei löytynyt...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu